W meczu 14. kolejki angielskiej Premier League doszło do derbów Londynu. Na Stamford Bridge Chelsea pewnie pokonała Tottenham Hotspur 3:0.

Spotkanie z dużym animuszem rozpoczęli piłkarze Tottenhamu. Już w 7. minucie mogli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Aarona Lennona główkował Harry Kane, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.
Kilka minut później ponownie w roli głównej wystąpił Kane. Młody napastnik Tottenhamu odebrał piłkę Gary’emu Cahillowi i po wbiegnięciu w pole karne oddał strzał, który minimalnie minął jednak bramkę Chelsea.
Podrażnieni takim obrotem wydarzeń podopieczni Jose Mourinho, wreszcie wzięli sprawy w swoje ręce. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 19. minucie dwójkową akcję Didier Drogba – Eden Hazard wykończył ten drugi i gospodarze wyszli na prowadzenie.
Trzy minuty później było już 2:0. Piłka, po nie najlepszym wybiciu przez bramkarza “Kogutów” Hugo Llorisa, trafiła pod nogi Hazarda. Belg zagrał do Oscara, a ten natychmiast uruchomił prostopadłym podaniem Didiera Drogbę. Napastnik “The Blues” w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pokonał francuskiego golkipera.
Od tego momentu na boisku rządzili gracze Chelsea. Szanse na podwyższenie wyniku mieli m.in. Drogba czy Willian, ale do przerwy wynik pozostał bez zmian.

Początek drugiej połowy był wyrównany. Działo się jednak niewiele. Chelsea kontrolowała sytuację na boisku, próbując od czasu do czasu groźniej zaatakować. Z czasem inicjatywę zaczął przejmować Tottenham. W szeregach gości szczególnie aktywny był Kane, który cały czas siał popłoch w defensywie “The Blues”.
Gospodarze skupili się na obronie i spokojnie czekali na okazję do kontry. Doczekali się w 73. minucie. Cesar Azpilicueta zagrał piłkę w pole karne, tam rezerwowy Loic Remy ograł Jana Vertonghena i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Llorisa.
Ostatnie minuty były już bardzo niemrawe. Piłkarze Tottenhamu wyglądali na pogodzonych z porażką, a gracze Chelsea szanowali swoje siły i nie kwapili się do ataków. Wynik już się nie zmienił. Chelsea pewnie wygrała z Tottenhamem 3:0.

Chelsea FC – Tottenham Hotspur FC 3:0 (2:0)
Gol 1:0 – 19′ – Eden Hazard
Gol 2:0 – 22′ – Didier Drogba
Gol 3:0 – 73′ – Loic Remy