arsenal.com

W meczu kończącym 19. kolejkę angielskiej Premier League Arsenal pokonał w derbach Londynu Crystal Palace 2:0. Ozdobą spotkania był gol Oliviera Giroud, otwierający wynik. Dzięki zwycięstwu “Kanonierzy” awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Po wczorajszej porażce Manchesteru City w Liverpoolu Arsenal mógł powrócić na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Warunek był jeden – “Kanonierzy” musieli pokonać Crystal Palace. Podopieczni Arsene’a Wengera byli zdecydowanym faworytem tego starcia. Postawa gości mogła być jednak pewną niewiadomą po tym, jak w klubie doszło do zmiany szkoleniowca i drużynę objął Sam Allardyce.

Od pierwszych minut spotkania Arsenal posiadał inicjatywę, co zostało udokumentowane w 17. minucie. Po zagraniu Alexisa Sancheza ekwilibrystycznym strzałem piętą popisał się Olivier Giroud. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.
Po zdobyciu gola gospodarze nie oddawali przewagi. Wciąż byli stroną dominującą, ale pomimo kilku okazji, nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. Najlepszą sytuację zmarnował w końcówce pierwszej połowy Sanchez, uderzając z kilku metrów prosto w bramkarza. Do przerwy na Emirates Stadium utrzymał się wynik 1:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od dogodnej okazji “Orłów” na wyrównanie, którą zmarnował jednak Christian Benteke. “Kanonierzy” szybko opanowali sytuację i w dalszym ciągu przeważali. Efektem tego była bramka Alexa Iwobiego w 56. minucie.
W dalszej fazie spotkania Arsenal nastawił się raczej na grę z kontry, a do ataku ruszyli goście. Podopieczni Sama Allardyce’a mieli swoje okazje do zdobycia gola, ale Petr Cech bronił strzały Benteke i Yohana Cabaye. Na nic więcej gości nie było już stać. W doliczonym czasie gry Arsenal mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale uderzenie Alexa Oxlade-Chamberlaina obronił Wayne Hennessey.

Arsenal FC – Crystal Palace 2:0 (1:0)
1:0 – 17′ – Olivier Giroud
2:0 – 56′ – Alex Iwobi