Premier League: Cztery gole, dziewięć żółtych kartek, jedna czerwona. Widowisko w Londynie na remis!

W hicie 18. kolejki Premier League Tottenham na swoim stadionie zremisował z Liverpoolem 2:2.

Ostatnie tygodnie Tottenhamu nie należały do najłatwiejszych. Wielu piłkarzy zaraziło się koronawirusem i właściwie przez dwa tygodnie londyńczycy byli sparaliżowani. Jakby tego było mało, w niedzielnym spotkaniu mierzyli się z Liverpoolem.

Jednakże to podopieczni Antonio Conte rozpoczęli strzelanie. W 13. minucie Harry Kane wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Spurs mogli prowadzić znacznie wyżej, ale fenomenalne sytuacje marnowali Kane czy Alli, a wszystko przez Alissona, który bronił niczym w transie. Niewykorzystane sytuacje się mszczą? Jak najbardziej. W 35′ minucie Diogo Jota wykorzystał podanie Andy’ego Robertsona i wyrównał stan meczu.

Po przerwie byliśmy świadkami jeszcze większego spektaklu. Kapitan Tottenhamu, Kane, w dzisiejszym meczu rozegrał festiwal niewykorzystanych sytuacji. Najpierw po raz kolejny na przeszkodzie stanął golkiper, a później Anglik nie był w stanie trafić na praktycznie pustą bramkę. To znowu zemściło się na gospodarzach. Trent Alexander-Arnold popisał się kolejną asystą a rolę egzekutora przejął tym razem Robertson. Radość w szeregach “The Reds” nie była długa. Będący w doskonałej dyspozycji Alisson popełnił jeden, jedyny błąd który zaważył o wyniku spotkania. Minął się z piłką a tą z bliskiej odległości dobił Heung-Min Son. Tempo pojedynku było bardzo intensywne i niektóry piłkarzom puściły nerwy. Mowa tu o lewym obrońcy Liverpoolu, który w 77. minucie spotkania wyleciał z boiska za ostry faul na Emersonie Royalu. Pomimo tego iż gospodarze grali w przewadze, rezultat spotkania nie uległ zmianie i ekipy Kloppa oraz Conte podzieliły się punktami.

19 grudnia 2021 roku, 18. kolejka Premier League, Tottenham Hotspur Stadium (Londyn)

Tottenham Hotspur – Liverpool 2:2

Kane 13′, Son 74′ – Jota 35′, Robertson 69′

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies – Emerson Royal, Ndombele (64′ Skipp), Winks, Sessegnon (Reguilon 86′) – Alli (Lucas Moura 81′), Son – Kane

Liverpool: Alisson – Robertson, Konate, Matip, Alexander-Arnold – Milner, Keita, Morton (Firmino 60′) – Mane (Tsimikas 82′), Jota (Gomez 90+2′), Salah

Żółte kartki: Kane 20′, Emerson Royal 28′, Winks 47′, Davies 58′ – Morton 23′, Klopp 39′, Keita 84′, Konate 85′, Tsimikas 90+5′

Sędzia: P. Tierney