Premier League: Comeback zwieńczony pięknym strzałem z wolnego – Southampton pokonało Watford

Mimo przegrywania do przerwy napieranie Southampton na słabą defensywę Watfordu w końcu poskutkowała wygraną Świętych 2:1.

To spotkanie to jedno z tych z kategorii “za 6 punktów”. Zarówno Święci, jak i Szerszenie potrzebują punktów jak tlenu, więc na pewno nie zamierzali odpuszczać meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Mecz rozpoczęli lepiej goście. W 24. minucie Kiko Femenia wznowił grę rzutem z autu podając do Etienne’a Capoue. Francuz prawdopodobnie chciał wybić piłkę, ale posłał podanie prostopadłe do Ismaily Sarra, który wygrał starcie bark w bark z Jackiem Stephensem i pewnie pokonał Alexa McCarthy’ego. Sarr miał okazję na dublet nieco ponad 5 minut później. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewego skrzydła skończyło się wolejem skrzydłowego Watfordu oraz ładną interwencją nogą golkipera Świętych.

W 33. minucie okazję na 2:0 miał Gerard Deulofeu. Hiszpan przypilnował linię spalonego i dostał podanie górą. Gdy wbiegł chciał podać do nadbiegającego Sarra, ale Senegalczyk minął się z piłką, a McCarthy zbił ją końcówkami palców. Swoją okazję na wyrównanie Southampton miało w 44. minucie. Akcja przeszła od lewego do prawego skrzydła podaniami wokół pola karnego Watfordu. Tam dostał ją Cedric Soares i podał po ziemi w szesnastkę gości. Strzał piętą próbował oddać James Ward-Prowse, ale nie zdołał lepiej trafić w piłkę.

W drugiej połowie Watford się wycofał, a Southampton nie zamierzało się zatrzymywać. Pod ich naciskiem obrona gości pękła w 78. minucie. Dośrodkowanie w pole karne Szerszeni całkowicie ominęło szesnastkę, ale piłkę uratował Djenepo. Malijczyk zakręcił Jose Holebasem i spróbował podać przed bramkę Bena Fostera, a tam znalazł się Danny Ings i wbił piłkę do siatki.

Zawodnicy Ralpha Hasenhuttla poszli za ciosem i niedługo po tym zdobyli prowadzenie. W 83. minucie do rzutu wolnego podszedł Ward-Prowse. Wychowanek Świętych jest znany ze swoich kapitalnie bitych stałych fragmentów gry i potwierdził to również w dzisiejszym meczu. Prawdopodobnie bramka kolejki!

30.11.2019, 14. kolejka Premier League, St. Mary’s Stadium (Southampton)

Southampton FC – Watford FC 2:1 (0:1)

Ings 78′, Ward-Prowse 83′ – Sarr 24′

So’ton: McCarthy – Soares (Valery 76′), Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo, Ward-Prowse, Hojbjerg, Redmond (Boufal 57′) – Ings, Obafemi (Long 57′).

Watford: Foster – Femenia (Foulquier 82′), Cathcart, Mariappa, Masina, Holebas – Doucoure, Capoue, Hughes (Chalobah 74′) – Sarr, Deufoleu (Gray 67′).

Żółte kartki: Redmond 48′

Sędzia: Michael Oliver