Premier League: Chelsea z przekonującym zwycięstwem, wbili cztery gole na Turf Moor

chelseafc.com

Burnley FC poniosło piątą z rzędu porażkę u siebie w Premier League w tym sezonie, a lepsi w sobotnie popołudnie okazali się zawodnicy Chelsea FC (4:1).

18-letni napastnik Wilson Odobert już w swoim debiucie otworzył wynik na Turf Moor, czym wprawił fanów gospodarzy w zachwyt. The Blues tego dnia nie oddali pola za darmo. Wyrównali do przerwy, a trzy gole dołożyli w drugiej odsłonie. Rezerwowy Nicolas Jackson przypieczętował zwycięstwo londyńczyków.

Po poniedziałkowej wygranej z Fulham (2:0), jest to pierwszy raz od października 2022 roku, kiedy Chelsea zapewniła sobie zwycięstwo na wyjeździe w Premier League. Po przerwie na kadrę czeka ich pierwsza poważna weryfikacja, bowiem podejmą w derbach Londynu Arsenal na Stamford Bridge.

Burnley FC  – Chelsea FC 1:4 (1:1)

Wilson Odobert 15′ – Ameen Al Dakhil 42′ (sam), Cole Palmer 50′ (k), Raheem Sterling 65′, Nicolas Jackson 74′