mirror.co.uk

Pewne zwycięstwo mistrzów Anglii w 6. kolejce Premier League. Chelsea rozgromiła na wyjeździe Stoke aż 4:0. Głównym architektem triumfu “The Blues” był strzelec hat-tricka – Alvaro Morata.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla Chelsea. W 2. minucie Alvaro Morata otrzymał kapitalne podanie z głębi pola od Cesara Azpilicuety, wybiegł na czystą pozycję i celnym strzałem otworzył wynik meczu, strzelając swojego czwartego gola w sezonie.
Kolejne minuty przebiegały raczej w spokojnym tempie, a na murawie niewiele się działo. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 30. minuty, kiedy to Chelsea podwyższyła na 2:0. Darren Fletcher próbował przed własnym polem karnym zgrać piłkę klatką piersiową do jednego z kolegów. Uczynił to jednak niedokładnie, a futbolówkę przejął Pedro i strzałem w długi róg umieścił ją w siatce. Do przerwy mistrzowie Anglii prowadzili zatem ze Stoke 2:0.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a podopieczni Antonio Conte w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 61. minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał na bramkę “The Blues”. Uderzenie Xherdana Shaqiriego z dystansu było jednak zbyt słabe, a w dodatku dokładnie w to miejsce, gdzie stał Thibaut Courtois.
To był początek lepszej gry Stoke. W kolejnych minutach podopieczni Marka Hughesa poczynali sobie coraz śmielej, ale brakowało im skuteczności. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 78. minuty. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Morata, który swój indywidualny rajd zakończył technicznym strzałem obok bezradnego Jacka Butlanda.
Kilka minut później Hiszpan skompletował hat-tricka. Pomogli mu w tym jego rodacy. Najpierw Cesc Fabregas precyzyjnym podaniem obsłużył Azpilicuetę, a ten zgrał piłkę do Moraty, który dopełnił formalności i, jak się okazało, ustalił wynik meczu. Stoke – Chelsea 0:4.