Premier League: Brentford zwycięża nad West Hamem. Ivan Toney ponownie trafia do siatki

Josh Dasilva Fabiański

Twitter: @premierleague

W meczu 18. kolejki angielskiej Premier League, Brentford pokonał West Ham United 0:2. Gole zdobywali Ivan Toney oraz Josh Dasilva.

Groźnie zrobiło się już w 5. minucie meczu, kiedy to Declan Rice uderzał zza pola karnego. Piłka po jego strzale odbiła się jednak tylko od zewnętrznej części słupka i opuściła pole gry. Po nieco ponad kwadransie spotkania piłkarze Brentford po raz pierwszy znaleźli się pod bramką rywala. Mathias Jensen mocno wrzucił piłkę w pole karne West Hamu, a ta trafiła pod nogi Christiana Norgaarda. Duńczyk oddał strzał, który został obroniony przez Łukasza Fabiańskiego. 37-letni Polak był jednak bezradny przy dobitce Ivana Toneya, który zdobył swojego 12 gola w tym sezonie Premier League. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy, Josh Dasilva wyprzedził Aarona Cresswella, dobiegł do futbolówki i stanął oko w oko z polskim bramkarzem. 24-letni piłkarz Pszczół pewnie pokonał Fabiańskiego, który ponownie nie miał zbyt dużych szans na obronę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, mimo próby Lucasa Paquety.

Wraz z początkiem drugiej części meczu, West Ham ruszył do odrabiania strat. Efektem mógł być rzut karny po faulu na Jarrodzie Bowenie, ale po interwencji VAR sędzia Darren England zmienił swoją decyzję i finalnie podyktował rzut wolny. Przez dłuższy czas starcie dwóch stołecznych klubów nie opiewało w realne okazje bramkowe. Dopiero w 71. minucie przed szansą stanął Saman Ghoddus, lecz przy jego uderzeniu dobrze interweniował Fabiański. Kilka minut później mocny strzał, który sprawił nieco kłopotów golkiperowi gości, oddał Gianluca Scamacca. W 82. minucie Hiszpan broniący bramki Pszczół ponownie został zmuszony do wysiłku, tym razem po strzale głową Craiga Dawsona. Młoty starały się nawiązać kontakt z przeciwnikiem, lecz wszystkie próby były nieskuteczne. Brentford wygrał więc na London Stadium 0:2 i wskoczył na 9. pozycję w tabeli.

30.12.2022, 18. kolejka Premier League, London Stadium (Londyn)

West Ham United – Brentford 0:2 (0:2)

Ivan Toney 18′, Josh Dasilva 43′

West Ham: Łukasz Fabiański – Craig Dawson, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell – Vladimir Coufal, Declan Rice, Lucas Paqueta (82′ Tomas Soucek), Emerson (64′ Michail Antonio) – Jarrod Bowen, Gianluca Scamacca, Said Benrahma

Brentford: David Raya – Zanka, Ethan Pinnock, Ben Mee – Mads Roerslev, Mathias Jensen (59′ Vitaly Janelt), Christian Norgaard, Josh Dasilva (67′ Saman Ghoddus), Rico Henry – Ivan Toney (90+5′ Pontus Jansson), Bryan Mbeumo (58′ Yoane Wissa)

Żółte kartki: Vladimir Coufal

Sędzia: Darren England