Premier League: Arteta wreszcie triumfuje

Mikel Arteta

Arsenal pokonał Manchester United 2:0 w hicie 21. kolejki Premier League.

Bramki padły w pierwszej połowie spotkania. “Kanonierzy” dobrze weszli w mecz, otwierając wynik już w ósmej minucie. Przeprowadzili świetną akcję lewą stroną, Sead Kolasinac zszedł do linii i odegrał do Nicolasa Pepe. Ten był dobrze ustawiony i z bliska pokonał Davida de Geę. Rezultat podwyższyli w 43. minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Sokratis i Grek dość niespodziewanie strzelił na 2:0.

Arsenal odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety. Dzięki tej wygranej drużyna z Emirates Stadium awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli Premier League. Tymczasem rośnie strata Manchesteru United do czwartej Chelsea. Aktualnie wynosi pięć punktów.

01.01.2020, godz 21.00, 21. kolejka Premier League

Arsenal – Manchester United 2:0 (2:0)

8′ Pepe, 43′ Sokratis

Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, David Luiz, Kolašinac (69. Saka) – Torreira, Xhaka – Pépé (63. Nelson), Özil, Aubameyang (C) – A. Lacazette (82. Guendouzi).

Manchester United F.C.: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – Fred, N. Matić – James (58. Greenwood), Lingard (58. Pereira), Rashford – Martial.

Żółte kartki: Kolašinac (ARS) – Wan-Bissaka (MAN)