Premier League: Arsenal znów traci punkty

W 3. kolejce angielskiej Barclays Premier League drugi z rzędu remis zanotował Arsenal Londyn. Tym razem “Kanonierzy” zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek – Leicester City 1:1. Cały mecz w bramce Arsenalu rozegrał Wojciech Szczęsny, natomiast z ławki rezerwowych Leicester mecz oglądał Marcin Wasilewski.

Od początku spotkania przewaga należała do “Kanonierów”. W 20. minucie ładną akcję przeprowadził Yaya Sanogo. Jego strzał obronił Kasper Schmeichel, ale wobec dobitki Alexisa Sancheza był już bezradny.
Arsenal nie cieszył się z prowadzenia zbyt długo. Zaledwie 2 minuty później gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu Jefery’ego Schluppa piłkę do bramki skierował Leonardo Ulloa. Do przerwy Leicester – Arsenal 1:1.

Druga odsłona gry wyglądała podobnie jak pierwsza. Arsenal atakował, a gospodarze od czasu do czasu kontrowali. Dogodnych sytuacji było jednak jak na lekarstwo, a strzały obu drużyn były w większości przypadków niecelne. Wynik nie uległ już zmianie.

Leicester City  1:1 (1:1) Arsenal Londyn
Gol 20′ 0:1 Alexis Sanchez
Gol 22′ 1:1 Leonardo Ulloa