Premier League: Arsenal wygrywa z Watfordem i spycha Szerszenie do Championship

Twitter

W meczu 38. kolejki Premier League Arsenal FC wygrał z Watfordem FC 3:2. Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy skończyli sezon na ósmej pozycji, a Szerszenie musieli pogodzić się ze spadkiem z ligi.

Kanonierzy nie mają już szans na awans do europejskich puchrów przez ligę, więc ten mecz był dla nich praktycznie meczem o nic. Watford natomiast walczy o utrzymanie i Szerszenie musieli wygrać to spotkanie.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Arsenalu, który już w 4. minucie miał rzut karny po faulu Craiga Dawsona na jednym z graczy Kanonierów. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Pierre Emerick Aubameyang. Do remisu mógł doprowadzić Ricardo Pereyra, ale świetną interwencją po jego uderzeniu popisał się Emiliano Martínez. Niewykorzystana okazja zemściła się na Szerszeniach, bo Arsenal podwyższył prowdzenie. Aubameyang podał do Kierana Tierneya, Szkot strzelił bez przyjmowania i trafił tuż przy słupku. W 33. minucie było już 3:0. Tierney wyrzucił futbolówkę z autu, przyjął ją Aubameyang i pięknym strzałem z przewrotki pokonał Bena Fostera. Wydawało się, że podopieczni Mikela Artety zagrają na zero z tyłu, lecz w końcówce pierwszej połowy do akcji wkroczył David Luiz, który wyciął Danny’ego Welbecka, a sędzia Mike Dean wskazał na wapno. Nadzieje Watfordowi przywrócił Troy Deeney, który wykorzystał rzut karny. Do przerwy Arsenal prowadził z Watfordem 3:1.

Na pierwszy strzał w drugiej połowie musieliśmy czekać aż do 62. minuty, wtedy to mocno sprzed pola karnego uderzał Ainsley Maitland Niles, ale świetną interwencją popisał się Foster. Chwilę później bramkę kontaktową mogły zdobyć Szerszenie, lecz Martínez kapitalnie zatrzymał strzał Welbecka. Chwilę później były gracz Arsenalu już znalazł sposób na bramkarza Kanonierów, gdy dostał podanie od Ismaïly Sarra, dołożył tylko stopę i zdobył gola dla Watforda. Bramkę dającą remis mógł strzelić Ricardo Pereyra jednak z rzutu wolnego strzelił obok bramki. Mecz mógł zabić i przy okazji skompletować hattricka Aubameyang, lecz jego uderzenie zatrzymał Foster. W doliczonym czasie gry jeszcze nad bramką główkował Deeney i ostatecznie Arsenal wygrał z Watfordem 3:2, zajął ósme miejsce na koniec sezonu i przyczynił się do spadku Szerszeni do Championship.

Mecz o dziwo był bardzo wyrównany, w pierwszej połowie świetnie grał Arsenal i dzięki temu zdobył trzy bramki, w drugiej lepszy był Watford i w wielu momentach wydawało się, że Szerszenie wywiozą, chociaż punkt z Emirates, niestety dla nich się to nie udało i następny sezon spędzą w Championship. Podopieczni Mikela Artety kończą sezon na ósmym miejscu, nie jest to zadowalająca pozycja, ale pod uwagę trzeba wziąć to, że klub był po wielu perturbacjach i dopiero następny sezon będzie weryfikacją dla hiszpańskiego trenera.