Premier League: Arsenal dzieli się punktami z Sheffield

Arsenal (Twitter)

W meczu 23. kolejki Premier League, Arsenal zremisował z Sheffield United 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Gabriel Martinelli, do remisu doprowadził John Fleck.

W jednym z popołudniowych meczów 23. kolejki Premier League, Arsenal podejmował u siebie Sheffield United. Minimalnym faworytem tego spotkania byli goście, którzy przed tym spotkaniem zajmowali szóste z dorobkiem trzydziestu trzech punktów, Arsenal był dziesiąty, a jego dorobek punktowy wynosił dwadzieścia dziewięć.

Pierwszy strzał już w 4. minucie oddał Nicolas Pépé, ale pewnie po jego uderzeniu futbolówkę złapał Dean Henderson. Chwilę później na listę strzelców mógł wpisać się Gabriel Martinelli, leczu uderzył bardzo niecelnie. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy wreszcie zaatakowali goście. Z kilkudziesięciu metrów uderzał Oliver Norwood jednak kopnął w trybuny. Gdy wydawało się, że do przerwy bramek nie będzie to Arsenal wyszedł na prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej części, Bukayo Saka dośrodkował pod bramkę, futbolówka odbiła się od obrońcy, zmyliła Hendersona, a z najbliższej odległości do siatki skierował ją Martinelli. Do przerwy Arsenal prowadził z Sheffield 1:0.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Arsenalu mógł podwyższyć David Luiz, ale kopnął w trybuny. W 69. minucie mieliśmy kolejną kontrowersję z udziałem VAR-u w Premier League, Nicolas Pépé był ewidentnie faulowany przez Johna Egany jednak sędzia Mike Dean, ani sędziowie VAR nie podyktowali karnego. Prowadzenie Arsenalu mógł podwyższyć Alexandre Lacazette, lecz z rzutu wolnego strzelił tuż nad bramką. Niewykorzystane okazje zemściły się na Kanonierach. Muhamed Bešić dośrodkował w pole karne, Ainsley Maitland Niles wybił futbolówkę wprost do Johna Flecka, ten strzelił z woleja i pokonał Bernda Leno. W doliczonym czasie gry komplet punktów Arsenalowi mógł zapewnić Shkodran Mustafi jednak strzelił wprost w Hendersona i ostatecznie Arsenal zremisował z Sheffield United 1:1.

Arsenal spokojnie powinien ten mecz wygrać jednak Kanonierzy byli dziś bardzo nieskuteczni, a także zostali okradzeni z rzutu karnego. Jedyną drużyną, która może się cieszyć z dzisiejszego remisu jest Sheffield.