Pożegnalny mecz w reprezentacji Polski Łukasza Piszczka w listopadzie

Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski po zwycięstwie z Macedonią Północną (2:0) zapewniła sobie awans do mistrzostw Europy 2020, zaś w listopadowym spotkaniu kończącym eliminacje EURO wystąpi Łukasz Piszczek.

– W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał – napisał w zeszłym roku defensor Borussii Dortmund. Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział, że Łukasz Piszczek otrzyma powołanie do kadry “Biało-Czerwonych”, by pożegnać się oficjalnie na boisku z kibicami. Obrońca rozegra spotkanie ze Słowenią na Stadionie Narodowym w Warszawie. – 19 listopada podczas meczu Polska – Słowenia 65-krotny reprezentant Polski Łukasz Piszczek zagra ostatni – pożegnalny – mecz w kadrze – czytamy na koncie twitterowym “Łączy Nas Piłka”.

Łukasz Piszczek na początku października doznał kontuzji pęknięcia włókna mięśniowego. Z pewnością Polaka jeszcze nie zobaczymy w najbliższym meczu Borussii Dortmund, w którym zmierzy się z Borussią Moenchengladbach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *