Porażka Legii Warszawa z Kazachami, zmarnowali dwa rzuty karne

Pawel Wszołek

Paweł Wszołek (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa w piątym meczu sparingowym tej zimy zaznała pierwszej porażki. Pogromcą lidera PKO Ekstraklasa został kazachski Kajrat Ałmaty, w którego barwach spotkanie rozegrał Konrad Wrzesiński.

W 14. minucie Mateusz Wieteska podszedł do rzutu karnego, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała wysoko ponad poprzeczką. Niewykorzystane okazje ze strony polskiego zespołu zemściły się w 42. minucie, kiedy to Artur Szuszenaczew pokonał Wojciecha Muzyka. Po zmianie stron kolejną jedenastkę zmarnował tym razem Walerian Gwilia, którego strzał w środek bramki wyczuł golkiper. W niedzielę zaplanowano jeszcze jedno starcie z Kazachami. Drużyna ze stolicy o godzinie 15:30 postara się zmazać plamę po porannym niepowadzeniu.

26.01.2020, mecz towarzyski, Belek,

Legia Warszawa – Kajrat Ałmaty 0:1 (0:1)

Artur Szuszenaczew 42′

Legia: Wojciech Muzyk (Cezary Miszta 62′) – Paweł Stolarski, William Remy (Inaki Astiz 62′), Mateusz Wieteska, Luis Rocha – Paweł Wszołek (Radosław Cielemęcki 56′), Walerian Gwilia, Cafu, Mateusz Praszelik, Piotr Pyrdoł (William Remy 66′) – Kacper Kostorz

14. minuta, Mateusz Wieteska:

75. minuta, Walerian Gwilia:

źródło: legia.com / własne