Pogrom w Mielcu. Sandecja w strefie spadkowej!

Pogrom w Mielcu. Stal Mielec rozgromiła Sandecję Nowy Sącz 5:1 i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Z kolei spadkowicz z Ekstraklasy zajmuje miejsce w strefie spadkowej, ponieważ swój mecz wygrały Wigry.

pogrom

facebook.com/stal.mielec.oficjalna

W meczu 14. kolejki Fortuna I ligi Stal Mielec wpuściła manto Sandecji Nowy Sącz i dlatego goście wylądowali w strefie spadkowej. Początek meczu nie zapowiadał pogrom u, ponieważ to goście wyszli pierwsi na prowadzenie, a na przerwę piłkarze schodzili przy remisowym wyniku. W drugiej części spotkania to popis gry gospodarzy, którzy strzelili cztery bramki. Wejście smoka miał Mateusz Mak, który na placu gry pojawił się po przerwie. 27-letni pomocnik, który w czerwcu świętował mistrzostwo Polski, zdobył dwie brami i to w przeciągu czterech minut! Ogólnie gospodarze w ostatnich dziesięciu minutach strzelili trzy gole, dlatego sukces dla nich smakuje jeszcze lepiej.

W następnej serii spotkań Stal zagra w Opolu z Odrą, a Sandecja podejmie Wigry Suwałki.

18.10.2019, godz. 19:00 Stal Mielec – Sandecja Nowy Sącz 5:1 (1:1)
Łukasz Janoszka 38′, Bartosz Nowak 53′ (k), Mateusz Mak 81′, 85’, Wojciech Lisowski 88′ – Maciej Małkowski 5′
żółte kartki: Wojciech Lisowski, Seweryn Kiełpin – Adrian Basta, Michal Piter-Bućko.

składy:

Stal: Seweryn Kiełpin – Paweł Olszewski, Mateusz Żyro, Kristijan Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Łukasz Janoszka (46. Mateusz Mak), Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Wojciech Lisowski, Andreja Prokić.

Sandecja: Krzysztof Baran -Adrian Basta, Michal Piter-Bućko, Marcin Flis, Dominik Kun, Radosław Kanach, Thiago, Damian Chmiel (80. Mariusz Gabrych), Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały, Miłosz Kałahur.