Pogrom w meczu Schalke – Borussia M’gladbach! Pierwsze punkty klubu z Zagłębia Ruhry

W spotkaniu kończącym 6 kolejkę Bundesligi naprzeciw siebie stanęły zespoły Schalke 04 oraz Borussi Monchengladbach. Zespół Schalke zdeklasował rywala strzelając mu 4 gole!

Przed tą kolejką zespół z Zagłębia Ruhry zajmował ostatnie miejsce w tabeli nie zdobywając w tym czasie ani jednego punktu a jej bilans bramkowy wynosił 2:10! Borussia natomiast zajmowała 6. pozycję z 10 punktami w tabeli.

W pierwszej połowie obie drużyny próbują kontrolować przebieg spotkania, ale bez powodzenia. Ich gra jast na mniej więcej takim samym poziomie. Gospodarze próbują stworzyć sytuacje bramkowe głównie zagrywając długie podania, podczas gdy drużyna gości stara się dominować grając kombinacyjną piłkę. Zero sytuacji wartych odnotowania.

Kibice którzy po pierwszej połowie postanowili przełączyć na kanał o gotowaniu z pewnością mogą żałować tej decyzji. Schalke jak bokser na początku drugiej połowy zadało trzy szybkie ciosy po których piłkarze Borussi z pewnością upadli na deski. Najpierw w 52. minucie Ibrahima Traore wyciął piłkarza Schalke we własnym polu karnym a “jedenastkę” pewnie wykorzystał Choupo-Moting. 4 minuty później mieliśmy już 2:0! Sead Kolasinac wrzucił piłkę w pole karne, a Breel Embolo musiał tylko umieścić piłkę w pustej bramce. W 58. minucie za sprawą Goretzki Schalke prowadziło już w tym spotkaniu 3:0! Goretzka otrzymał odbitą, opadającą piłkę i strzelił z bliskiej odległości. Trzy gole w 6 minut! Jeszcze przed końcem spotkania Breel Embolo po raz drugi w tym spotkaniu umieścił piłkę w siatce. Błąd obrony i Szwajcar z niewielkiej odległości wtacza piłkę do siatki. Pogrom!