Pogoda stanie na przeszkodzie La Liga?

Footy Headlines

Ostatnie dni w Hiszpanii stoją pod znakiem ogromnych upałów. W niektórych miejscach temperatura dochodzi nawet do 38°C. Co gorsza, na horyzoncie nie widać ochłodzenia, a to może mieć wpływ na spotkania najbliższej kolejki La Liga.

W związku z zaistniałą sytuacją władze ligi będą bacznie przyglądać się sytuacji w kraju, wedle której podejmą decyzję odnośnie odwołania spotkań najbliższej kolejki. Najbardziej zagrożone są te sobotnie, których godziny zostały ustalone na 16:00 i 18:15, a więc Realu Madryt z Osasuną, Sevilli z z Las Palmas oraz Malagi z Villareal.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników spotkania te mogą zostać odwołane przez arbitrów danych zawodów nawet na chwilę przed spotkaniem. Jeśli zaś mecze dojdą do skutku sędziowie będą mogli zarządzić więcej niż jedną przerwę na uzupełnienie płynów w trakcie połowy.

Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, podobne decyzje mogą zapaść w kontekście niedzielnych spotkań.