Drużyna Las Palmas w 19.kolejce hiszpańskiej Ekstraklasy na własnym obiekcie zremisowała 1:1 z Malagą.

Dla gospodarzy ewentualna wygrana pozwalała oddalić się od strefy spadkowej. Z kolei przyjezdni mogli zbliżyć się do miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów.

Początek spotkania to dużo walki w środkowej strefie boiska. Sędzia Villanueva co chwilę musiał upominać zawodników obu ekip. Na jakieś zagrożenie pod jakąkolwiek bramką czekaliśmy do 12.minuty, kiedy to rzut wolny genialnie wykonał Recio, jednak jeszcze lepiej zachował się Varas, zatrzymując futbolówkę. Na groźne kontry decydowali się również podopieczni Setiena, ale w kluczowych momentach brakowało im skuteczności. Tak jak wcześniej wspomniałem pierwsza odsłona była bardzo waleczna, czego najlepszym dokumentem były cztery żółte kartki. Zawodnicy zeszli na przerwę.

Kibicie zgromadzeni na Edistao de Gran Canaria oczekiwali bramek od swoich pupili. Ten pomysł zrealizował w 51.minucie Tanausu, zaskakując goalkeepera uderzeniem zza pola karnego. Po przerwie gracze nie zaprzestali walczyć o każdy metr murawy, a ich walkę docenił arbiter, pokazując kartonik: Arthurowi Boce oraz Sergio Araujo. Po tych wydarzeniach inicjatywę przejęła Malaga, czego efektem był gol, którego zdobył Roque Santa Cruz na osiemnaście minut przed zakończeniem pojedynku. Doświadczony snajper zwiódł defensywę gospodarzy i mierzonym strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans bramkarzowi. Piłkarze Garcii próbowali podwyższyć stan meczu w końcówce, lecz ich spontaniczne ataki nie przynosiły oczekiwanych owoców.

Do końca starcia wynik nie uległ już zmianie. Gościom udało się awansować na 10.lokatę w ligowej tabeli, ale również przerwać kapitalną passę (4 wygrane w lidze).

Las Palmas 1:1 Malaga

Edistao de Gran Canaria, Las Palmas, 10.01.2016, 18:15

Strzelcy:

1:0 Tanausu (51′)

1:1 Santa Cruz (72′)

Żółte kartki: Simon (10′), Araujo (58′), Castellano (61′), Wakaso (84′) – Camacho (41′), Boka (56′), Recio (75′), Duda (90+3′)

Sędzia główny: Ignacio Villanueva

Skład gospodarzy:  Varas – Simón, Artiles (C), Garrido, D. Castellano – Mesa, V. Gómez – El Zhar (84. Valerón), Tana (82. José), Viera – Araujo (70. Mubarak)

Skład gości: Kameni – Rosales, Albentosa, Weligton (C), Boka – Añor (59. Duda), Camacho, Recio, Castro (76. Fornals) – Cop (87. Ontiveros), Santa Cruz