Everton

everton

Manchester City na zakończenie 2. kolejki Premier League zremisował z Evertonem 1:1. Bramki strzelali Rooney, dla którego to była dwusetna bramka w tych rozgrywkach oraz Sterling.

Manchester City, już po pierwszych 30. minutach mógł prowadzić 3:0. Najpierw Pickford obronił strzał Otamendiego, potem Sergio Aguero za długo zwlekał z oddaniem strzału i uprzedził go wślizgiem Jagielka, a na końcu David Silva zbombardował słupek. Niewykorzystane sytuację się mszczą i dokładnie tego doświadczyli zawodnicy z Etihad. Jeden celny strzał Evertonu pozwolił, by “The Toffess” objęli prowadzenie jednocześnie dowożąc je do przerwy. W 35. minucie Calvert-Lewin wycofał futbolówkę na szesnasty metr, a tam Wayne Rooney zdobył swoją 200. bramkę w Premier League.  Przed przerwą Kyle Walker otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji wyleciał z boiska.

Drugą połowę, mimo gry w osłabieniu zdominował Manchester City, jednak piłka cały czas nie chciała wpaść do bramki, aż do 82. minuty. Sterling po wybiciu piłki przez Holgate’a soczystym strzałem z pola karnego doprowadził do wyrównania. W 88. minucie Schneiderlin otrzymał czerwoną kartkę i siły się wyrównały, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Manchester City 1:1 Everton