Podsumowanie wtorkowych spotkań 17. kolejki Bundesligi

W środku tygodnia rozpoczęła się 17. kolejka Bundesligi. Niewątpliwie hitem dzisiejszego dnia miało być starcie Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund.

W Berlinie od pierwszej minuty awizowany był występ reprezentanta Polski, Krzysztofa Piątka.

Borussia Moenchengladbach 1:0 Werder Brema

O godzinie 18:30 w Moenchengladbach piłkarze Marco Rose’a zmierzyli się z Werderem Bremą. Według bukmacherów faworytem w tym starciu byli gospodarze. Jak się okazało było to widowiskowe i mocno wyrównane starcie, które zakończyło się zwycięstwem drużyny z Borussia-Park po bramce zdobytej przez Elvediego w 66′. W trakcie spotkania byliśmy świadkami niecodzienne sytuacji, ponieważ bramkarze obu drużyn otrzymali po żółtym kartoniku za faul poza polem karnym.

Hertha Berlin 0:3 Hoffenheim

Do Berlina w mocno rezerwowym składzie przyjechała drużyna Hoffenheim. Mimo przewagi ze strony gospodarzy to goście w 33 minucie objęli prowadzenie po bramce strzelonej przez Sebastiana Rudy’ego. Warte uwagi jest to, że w 12 minucie do rzutu karnego podszedł Krzysztof Piątek. Niestety nie udało mu się pokonać bramkarza. Spotkanie zakończyło się porażką Herthy aż 3-0. W 68 minucie prowadzenie Hoffenheim podwyższył Kramarić. 20 minut później dzieła dokończył ten sam niezawodny Chorwat, dla którego było to 10 trafienie w Bundeslidze.

Bayer Leverkusen 2:1 Borussia Dortmund

Borussia Dortmund przyjechała na BayArena z ogromnymi nadziejami. Piłkarze Terzicia starali się narzucić swój styl gry, ale dziś dobrze dysponowani byli gospodarze, co przekuło się w 14 minucie na bramkę zdobytą przez Diaby’ego. W 67 minucie do remisu doprowadził Brandt wykańczając dokładne podanie Guerreiro. Wydawało się, że konfrontacja dwóch wielkich drużyn zakończy się bramkowym remisem, ale w 80 minucie bramkę na wagę zwycięstwa dla Bayeru zdobył Wirtz.

Mainz 0-2 Wolfsburg

Wynik tego nie odzwierciedla, ale było to bardzo wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie przejąć kontroli na boisku. Sytuacja nieco zmieniła się w 60 minucie, kiedy Brekalo został zmieniony przez Bartosza Białka. Młody reprezentant Polski w 65 minucie wpisał się na listę strzelców otwierając wynik spotkania. W 79 minucie drugą bramkę dla Wolfsburga zdobył Weghorst. Dzięki wygranej Wilki awansowały na piątą pozycję w tabeli. Z dorobkiem 29 punktów tracą zaledwie trzy oczka do drugiego Leverkusen.