Podsumowanie dzisiejszych meczów T-Mobile Ekstraklasy

Dziś odbyły się trzy spotkania w najlepszej klasie rozrywkowej w naszym kraju. Zwycięstwa odniosły drużyny Korony i Piasta.

W pierwszym dzisiejszym meczu Korona Kielce ograła na własnym stadionie Widzew Łódź 2:1.

Pierwsi gola strzelili goście. W 31. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Bartłomiej Kasprzak, zdobywając jednocześnie swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie w tym sezonie.
Po przerwie do głosu doszli zawodnicy Korony. Po dwóch bramkach Jacka Kiełba podopieczni trenera Pachety wydarli zwycięstwo. Natomiast Widzew kontynuuje wstydliwą serię meczów bez zwycięstwa poza Łodzią.

W drugim spotkaniu górą byli również gospodarze. Piast Gliwice pokonał Górnik Zabrze 2:0.

Mecz świetnie rozpoczęli podopieczni trenera Brosza. Już w 1. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Rubena Jurado.
W drugiej połowie świetną akcję Gliwiczan wykończył Wilczek, który jednocześnie ustalił wynik spotkania na 2:0. Drugi mecz pod wodzą Ryszarda Wieczorka już nie był taki udany jak pierwszy. Natomiast Piast dzięki wygranej awansował na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Ostanie dzisiejsze spotkanie zostało rozegrane pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W 37. minucie na prowadzenie wyszli goście. Bramkę ekwilibrystycznym strzałem zdobył Rymaniak.
Druga połowa to ataki piłkarzy Lecha, którzy jednak nie potrafili wyrównać. I tak aż do 83. minuty. Wtedy to klasę światową pokazał Mateusz Możdżeń. Lechita pięknym strzałem z rzutu wolnego uratował remis gospodarzom.

Korona Kielce – Widzew Łódź 2:1 (0:1)
Gol 0:1 31′ Kasprzak
Gol 1:1 65′ Kiełb
Gol 2:1 90+3′ Kiełb

czerwona kartka red card  78′ Augustyniak (Widzew)

Piast Gliwice – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Gol 1:0 1′ Jurado
Gol 2:0 55′ Wilczek

czerwona kartka red card 90+5′ Iwan (Górnik)

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)