Podsumowanie 6 kolejki T-Mobile Ekstraklasy

6 kolejka polskiej T-Mobile Ekstraklasy dobiegła końca. Tego weekendu emocji również nie brakowało. Wysoka wygrana Wisły Kraków w Szczecinie, odrobione straty Śląska Wrocław w spotkaniu z Jagiellonią, spotkanie dwóch Górników i remisowy powrót Ruchu na stadion przy ul.Cichej w Chorzowie to tylko niektóre ciekawe wydarzenia tej serii spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Ekstraklasowy weekend rozpoczął się w Bydgoszczy gdzie miejscowy Zawisza Bydgoszcz podejmował Lechię Gdańsk. Kibice bydgoskiej drużyny nie mieli powodów do świętowania, ich ekipa przegrała ostatnie 4 mecze i po 5 kolejkach zajmowała 14 miejsce w tabeli, natomiast Lechici przed wyjazdem do Bydgoszczy mieli na swoim koncie 10 punktów. W tym meczu Zawiszy Bydgoszcz pechowej passy nie udało się przerwać, Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe 2:0 i wróciła do domu z pełną pulą. Antonio Colak w swoim pierwszym spotkaniu w barwach gdańskiego klubu zdobył swojego premierowego gola w ekstraklasie i tym samym wyprowadził zespół prowadzony przez trenera Machado na prowadzenie, drugiego gola dołożył Makuszewski i nikt nie miał już wątpliwości kto wygra ten mecz. Drugim piątkowym spotkaniem było starcie Pogoni Szczecin z Wisłą Kraków. Pogoń Szczecin dobrze rozpoczęła sezon jednak z każdym meczem szło im coraz ciężej, w poprzednim meczu zremisowali z Lechem Poznań 1:1, z kolei Wisła zmotywowana po wygranej w Krakowie z Lechią 3:1 nabrała apetytu na kolejne zwycięstwo i do Szczecina pojechała po 3 punkty i faktycznie przyjechała, zobaczyła i wygrała bardzo efektownie bo aż 3:0. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Semir Stilić a kolejne dwa trafienia zaliczył Paweł Brożek. To zwycięstwo dało Wiśle 3 miejsce na koniec kolejki z 12 oczkami na koncie. Sobotnie granie w ekstraklasie rozpoczęło się w Krakowie gdzie Cracovia mierzyła się z Podbeskidziem. Cracovia z 4 punktami na koncie przed sobotnim spotkaniem wierzyła że tę zdobycz można poprawić w starciu z ekipą z Bielska-Białej. Jednak na marzeniach się skończyło Podbeskidzie wygrało 3:1 a jednym z bohaterów meczu był Damian Chmiel, który strzelił dla swojej drużyny 2 bramki. Ostatniego gola dla Bielszczan strzelił Maciej Korzym. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Deleu. O godzinie 18-tej w Zabrzu spotkały się ze sobą dwa “Górniki”. Górnik Zabrze podejmował beniaminka Górnika Łęczna. W pierwszej połowie gole na padły ale druga rozpoczęła się od mocnego uderzenia drużyny Roberta Warzychy. W 54 minucie Madej wyprowadził gospodarzy na prowadzenie a 13 minut później ustalił wynik na 2:0. To zwycięstwo dało Górnikowi Zabrze 1 miejsce w tabeli po tej serii spotkań. Ostatnim sobotnim meczem było spotkanie Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław. Po mimo szybkiego objęcia prowadzenia przez Jagiellonię 1:0 Śląsk zdołał odrobić straty. W 63 minucie czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Jakub Słowik i osłabiony zespół Michała Probierza nie dał rady zmobilizowanej drużynie Śląska Wrocław. Po faulu Słowika rzut karny pewnie wykorzystał Sebastian Mila i było 1:1. Po tej bramce Śląsk poszedł za ciosem i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla wrocławian. W niedziele byliśmy świadkami 2 ciekawych meczy. Najpierw w Warszawie grająca nieco rezerwowym składem Legia pokonała Koronę Kielce 2:0. Gole dla “Wojskowych” zdobyli Orlando Sa i Marek Saganowski. Całkiem interesująco zapowiadał się również powrót Ruchu Chorzów na stadion przy ul.Cichej. Do Chorzowa przyjechał Lech Poznań. Po mimo dobrego widowiska mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a obie drużyny miały swoje sytuacje. Ostatnim spotkaniem tej kolejki był mecz w Bełchatowie gdzie miejscowy GKS Bełchatów mierzył siły z Piastem Gliwice. Beniaminek fantastycznie rozpoczął ligowe rozgrywki czego nie można powiedzieć o ekipie z Gliwic. Po 5 kolejkach Piast zajmował 15 miejsce w tabeli z zaledwie 2 punktami. Drużyna Angela Pereza Garcii do Bełchatowa przyjechała z myślą o zwycięstwie, jednak jedyne co udało się Piastunkom z tamtąd wynieść to remis 0:0. Zarówno Bełchatów jak i Piast miał swoje szansę jednak po obu stronach zawodziła skuteczność.