Podsumowanie 27. kolejki Serie A. Hit dla Napoli oraz zwycięstwo Milanu

Zakończyła się 27. kolejka włoskiej Serie A. Padło w niej 27 bramek. Zapraszamy na podsumowanie spotkań włoskiej ekstraklasy !

AS Roma – SSC Napoli (04.03.2017; 15:00) – Stadio Olimpico

Hit tej kolejki miał specyficzną godzinę rozegrania. Wszystko ze względu na możliwość zamieszek pomiędzy obiema drużynami. W bramce gospodarzy stanął oczywiście Wojciech Szczęsny, natomiast w drużynie gości, żaden z Polaków nie rozpoczął spotkania od pierwszej minuty, choć zarówno Milik jak i Zieliński byli awizowani przez gazety do gry od początku starcia. Już na początku meczu plasowanym strzałem popisał się Radja Nianggolan, jednak Reina nie miał problemów z obroną tego strzału. W 26. minucie Napoli objęło prowadzenie za sprawą Driesa Mertensa. Doskonałym podaniem popisał się kapitan, Marek Hamsik, a Belg delikatnym lobem pokonał Szczęsnego. Jednak zamiast bramki, dużo będzie się mówiło na temat cieszynki zawodnika.

Od początku drugiej połowy, Napoli szukało drugiej bramki, i zdobyli ją. W 50. minucie ponownie trafił Mertens. Tym razem asystę zaliczył Lorenzo Insigne, doskonale obsługując partnera. Podrażniona takim obrotem sprawy Roma rozpoczęła szaleńczy atak na bramkę gości, jednak żadna z tych sytuacji nie zakończyła się bramką kontaktową. Brakowało szczęścia, jak przy uderzeniu Salaha lub próby okazały się niecelne. Dopiero w 89. minucie Kevin Strootman dał nadzieję Rzymianom, jednak nic więcej nie wskórali i sędzia po 94. minutach zakończył spotkanie.

AS Roma – SSC Napoli 1:2 ( 89. Strootman- 26,50. Mertens)

ROMA (4-2-3-1): Szczesny, Rüdiger, Manolas, Fazio ( 52. Peres) , Jesus, De Rossi, Strootman, Perotti, Nainggolan, El Shaarawy ( 52. Salah), Dzeko.

NAPOLI (4-3-3): Reina, Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Rog, Jorginho ( 66. Diawara) , Hamsik ( 79. Milik) , Callejon, Mertens ( 76. Zieliński) , Insigne.

AC Milan – Chievo Verona (04.03.2017; 20:45) – San Siro.

Wydawało się, że Milan po chwilowej zadyszce, powraca do optymalnej formy. Udowodnili to w starciu z drużyną z miasta Romea i Julii. Początek spotkania należał do Milanu, który już w 24. minucie objęli prowadzenie za sprawą Carlosa Bakki, dla którego była to 10. bramka w tym sezonie. Suso musiał opuścić murawę z powodu kontuzji, zastąpił go Lucas Ocampos. Pod koniec pierwszej połowy bardzo kontrowersyjny rzut karny otrzymali goście. Powtórki pokazały, że faulu nie było, a co więcej – faulowany był na pozycji spalonej.

Bramkę zdobył De Guzman. Jednak to nie koniec emocji w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Milan otrzymał rzut karny za zagranie ręką. Carlos Bacca nie wykorzystał stuprocentowej szansy, uderzając piłkę “w kosmos” podobnie jak Sergio Ramos w spotkaniu z Bayernem Monachium. Milan objął ponownie prowadzenie w 70. minucie, bramkę zdobył Bacca. Gdyby wykorzystał rzut karny z pierwszej połowy, miał by hattricka, drugiego już w tym sezonie. W 82. minucie Milan otrzymał kolejny rzut karny, bardzo kontrowersyjny, bowiem Ocampos wcale nie był faulowany. Do piłki podszedł Lapadula i pewnym strzałem zdobył bramkę na 3:1.

AC Milan – Chievo Verona ( 24, 70. Bacca, 82. Lapadula – 41. De Guzman)

Milan – Donnarumma; De Sciglio, Zapata, Romagnoli, Vangioni; Sosa, Locatelli ( 61. Lapadula) , Bertolacci; Suso ( 34. Ocampos) , Bacca ( 79. Kucka) , Deulofeu

Chievo – Sorrentino; Cacciatore, Dainelli, Gamberini, Gobbi; Gakpe ( 63. Izzo) , Radovanovic, De Guzman ( 85. Kiyine) , Castro; Birsa, Meggiorini ( 54. Inglese)

Pozostałe wyniki spotkań :
Sampdoria-Pescara 3-1 ( 18. Fernandez, 58. Quagliarella, 68. Schick – 32. Cerri. (Karol Linetty wszedł na murawę w 74. minucie , Bartosz Bereszyński w 82.)
Atalanta-Fiorentina 0-0
Cagliari-Inter 1-5 ( 42. Boriello – 34. Perisic, 39. Banega, 47. Perisic, 67. Icardi, 89. Gagliardini)
Crotone-Sassuolo 0-0
Empoli-Genoa 0-2 ( 89. Ntcham, 90. Hilejmark)
Torino-Palermo 3-1 ( 73,76,81. Belotti – 30. Rispoli)

Udinese-Juventus 1-1 ( 37. D.Zapata – 60. Bonucci)
Bologna-Lazio 0-2 ( 9, 74. Immobile)