Podsumowanie 2 kolejki Premier League

Tego weekendu w angielskiej Premier League działo się wiele, mieliśmy wiele bramek i fantastycznych akcji. W tej serii spotkań oglądaliśmy już dwa bardzo ciekawe mecze: Everton – Arsenal i Manchester City – Liverpool, ale to tylko namiastka tego co działo się w tej kolejce. W dzisiejszym odcinku “Pod lupą” postaram się opisać wczoraj zakończoną 2 kolejkę Premier League.

Pierwszym spotkaniem 2 kolejki był mecz na Villa Park gdzie Aston Villa podejmowała Newcastle United. Obie drużyny stworzyły sobie ciekawe sytuacje jednak nie potrafiły tego zamienić na bramki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W sobotę o godzinie 16-tej oglądaliśmy 4 mecze. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu – Chelsea mierzyła się na Stamford Bridge z beniaminkiem Leicester City. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i była to zasługa m.in. bramkarza Leicester – Kaspera Schmeichela. W drugiej części spotkania bramki dla “The Blues” strzelili Diego Costa i Eden Hazard i kolejne 3 punkty przywędrowały na dorobek Chelsea. O tej samej porze rozgrywano 3 inne spotkania. Swansea City pokonała Burnley 1:0, West Ham United na wyjeździe pokonało Crystal Palace 3:1 i Southampton zremisował z West Bromwich Albion 0:0. Wieczorem doszło do ciekawego spotkania na Goodison Park, Everton podejmował Arsenal. Po mimo prowadzenia Evertonu 2:0 po bramkach Colemana i Naismitha aż do 83 minuty “Kanonierzy” zdołali wyrównać losy meczu. Strzałem do pustej bramki wyrównał Ramsey a w 90 minucie strzałem głową Oliver Giroud pokonał bezradnego Tim Howarda. Tak więc obie drużyny podzieliły się punktami. Niedzielne granie w Premier League rozpoczęły 2 mecze. Hull City u siebie zremisowało ze Stoke City 1:1, a Tottenham Hotspur zgniótł beniaminka Queens Park Rangers wygrywając na White Hart Lane aż 4:0. Manchester United po fatalnym poprzednim sezonie i nie zakwalifikowaniu się do europejskich pucharów wierzy że ten sezon będzie zdecydowanie lepszy. Pod wodzą Louisa Van Gaala, trenera który doprowadził Holandię do brązowego medalu na MŚ wydaje się to proste, jednak wcale takie nie jest. Tydzień temu na inaugurację sezonu “Czerwone Diabły” przegrały ze Swansea 1:2, a teraz zaledwie zremisowali na Stadium of Light z Sunderlandem 1:1. Z pewnością nie takiego początku oczekiwał Louis Van Gaal i jego Manchester United. Na zakończenie kolejki czekał nas wielki hit. Na Etihad Stadium zmierzyły się dwie pierwsze drużyny poprzedniej kampanii Manchester City i Liverpool. Pod koniec pierwszej połowy po błędzie obrońców “The Reds” Jovetić wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 55 minucie po podaniu z prawej strony Jovetić ponownie wpakował piłkę do siatki – 2:0. Zaledwie 20 sekund po wejściu na boisko Sergio Aguero zdołał pokonać Simona Mignolet i było już 3:0. Wynik meczu był już przesądzony. W 83 minucie po strzale głową Rickiego Lamberta futbolówkę z bramki wybijał Joe Hart, jednak było już za późno. Liverpool zdobył honorowego gola, ale na nic to się zdało. Trzy punkty zostają na Etihad Stadium.

Oto wszystkie wyniki 2 kolejki Premier League

SOBOTA – 23.08.2014

Aston Villa – Newcastle United (0:0) – (13:45)
Chelsea – Leicester City (2:0) – (16:00)
Crystal Palace – West Ham United (1:3) – (16:00)
Swansea City – Burnley (1:0) – (16:00)
Southampton – West Bromwich Albion (0:0) – (16:00)
Everton – Arsenal (2:2) – (18:30)

NIEDZIELA – 24.08.2014

Hull City – Stoke City (1:1) – (14:30)
Totttenham Hotspur – Queens Park Rangers (4:0) – (14:30)
Sunderland – Manchester United (1:1) – (17:00)

PONIEDZIAŁEK – 25.08.2014

Manchester City – Liverpool (3:1) – (21:00)

W sobotę 30 sierpnia tradycyjnie o godzinie 13:45 na Turf Moor rozpocznie się 3 kolejka spotkań. Beniaminek Burnley będzie podejmować Manchester United.