Po niespełna miesięcznej przerwie w dobrym stylu wróciły rozgrywki niemieckiej Bundesligi. Swoje ,,trzy grosze” do tego dorzucili reprezentanci Polski. Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek zostali bohaterami swoich drużyn, które nie bez trudu wywiozły komplet oczek z delegacji. Nie brakowało także czerwonych kartek, które oglądaliśmy w 4 z 9 spotkań 17. kolejki Bundesligi. Zapraszam do lektury.

Siedemnastą serię gier rozpoczęliśmy na Schwarzwald Stadionie we Freiburgu, gdzie gospodarze podejmowali lidera z Monachium. Mecz świetnie rozpoczął się dla czerwono-czarnych. Bramkę zdobył napastnik Janik Hagerer i Bayern został zmuszony do odrabiania strat. Wyrównać udało się jeszcze przed przerwą za sprawą Roberta Lewandowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego od Douglasa Costy, a w doliczonym czasie gry majstersztyk Polaka zadecydował o tym, że trzy punkty pojechały do stolicy Bawarii.

W sobotę oczy fanów w Niemczech skierowane były głównie na Lipsk, gdzie sensacyjny beniaminek podejmował dobrze spisujący się jesienią Eintracht Frankfurt. Mecz okazał się jednak jednostronnym widowiskiem. RB Lipsk wygrało pewnie 3-0. Większe problemy z pokonaniem swojego rywala miała Borussia Dortmund, która wygrała w Bremie z lokalnym Werderem 2-1, a zwycięskie trafienie dla gości uzyskał Łukasz Piszczek. Serię remisów przerwał zespół Hoffenheim, pokonując Augsburg na wyjeździe 2-0 po golach Sandro Wagnera oraz Andreja Kramaricia, zaś serię porażek zakończyła drużyna Darmstadt, która bezbramkowo zremisowała z Borussią Moenchengladbach na własnym stadionie. Na zwycięskiej ścieżce pozostaje Vfl Wolsfburg. ,,Wilki” odprawiły z kwitkiem Hamburger SV, a decydującą bramkę zdobył Mario Gomez. Swoje zwycięstwo odniosła także ekipa Schalke. Na Veltins Arenie ,,Die Konigsblauen” okazali się lepsi od FC Ingolstadt.

W niedzielne popołudnie naprzeciw siebie stanęły zespoły Bayeru Leverkusen i Herthy Berlin oraz Mainz i FC Koln. Z tego pierwszego spotkania zwycięsko wyszli ,,Aptekarze” pokonując ekipę ze stolicy Niemiec 3-1. Co ciekawe, wszystkie gole dla gospodarzy strzelali Turcy. W drugim niedzielnym meczu kibice zgromadzeni na Opel Arenie nie ujrzeli ani jednego trafienia.

Jedenastka kolejki wg Piłkarskiego Świata:

Ester(Darmstadt) – Piszczek(BVB),Vogt(Hoffenheim),Compper,Halstenberg(obaj RB Lipsk) –Rudy(Hoffenheim),Calhanoglu(Bayer),Step(Wolfsburg)-Wagner(Hoffenheim), Lewandowski(Bayern), Werner(RB Lipsk)

GRACZ KOLEJKI: LEWANDOWSKI (BAYERN)

3 wnioski po 17.kolejce:

1.Lewandowski to najważniejszy gracz Bayernu.

Polak udowodnił po raz kolejny, że jest graczem klasy światowej. Najwięcej trafień dla zespołu oraz najlepszy wynik w klasyfikacji kanadyjskiej. To mówi wiele o jego umiejętnościach.

2.FC Koln bawi się w Hoffenheim.

Czwarty remis z rzędu drużyny z Nadrenii powoduje, iż nadal są oni poza najlepszą czwórką w kraju, a gdyby wygrali, chociaż dwa z tych czterech spotkań, to mieliby na koncie tylko samo punktów co Borussia Dortmund.

3.RB Lipsk nie popuści Bayernowi.

Pewne i wysokie zwycięstwo nad Eintrachtem świadczy o tym, że wiosną gracze Ralpha Hasenhuttla nie zamierzają się zatrzymywać i będą się do końca liczyć w walce o tytuł mistrzowski.

Liczby kolejki:

4– tyle goli w tym sezonie ma już Łukasz Piszczek. Jak na prawego obrońcę to bardzo dobry rezultat. Aktualnie Polak jest drugim najlepszym strzelcem w swojej drużynie.

10– tyle zespołów po połowie sezonu ma więcej zdobytych punktów, niż strzelonych bramek.