Czternasta kolejka piłkarskiej Ekstraklasy zaczęła się od piątkowego remisu Pogoni z Górnikiem Zabrze. Lider Piast Gliwice wygrywając z Zagłębiem zapewnił sobie mistrzostwo jesieni. Na zakończenie kolejki Podbeskidzie zremisowało z Jagiellonią.

Remis w Szczecinie

Pogoń drugi raz z rzędu bez zwycięstwa. Tym razem Szczecinianie nie zdołali pokonać przed własną publicznością ostatniego w tabeli Górnika Zabrze. Efektem tego remisu jest spadek Pogoni z drugiego miejsca na trzecie. Mecz w Szczecinie zakończył się remisem 1:1, po golach Mateusza Matrasa (Pogoń) i Aleksandra Kwieka(Górnik).

Krakowskie kluby bez zwycięstwa

W poprzedniej kolejce zarówno Wisła jak i Cracovia zagrały świetne spotkania, wprost deklasując swoich rywali. W miniony weekend z klasy Krakowskich ekip niewiele zostało, a przynajmniej nie udało im się wygrać. Cracovia przegrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, przez co spadła z podium na czwarte miejsce. Wisła jedynie zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. Wisła zajmuje obecnie siódme miejsce a Niebiescy jedenaste.

Mistrzostwo jesieni dla Piasta

Piast Gliwice

Piast Gliwice pokonał na własnym obiekcie Zagłębie Lubin i tym samym zapewnił sobie Mistrzostwo jesieni. Gliwiczanie odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie i mają osiem punktów przewagi nad drugą Legią. Obydwie bramki dla lidera zdobył Chorwat Josip Barisić.

Legia wygrała w Gdańsku

Mecz w Gdańsku zapowiadał się ciekawie, niestety pierwsza połowa była przeciwieństwem wszystkiego co kochamy w piłce nożnej. Przez 45 minut piłkarze obu drużyn oddali tylko jeden celny strzał. Lechia niesiona dopingiem własnych kibiców mocno zaatakowała Legię, nic konkretnego jednak nie wynikało z tych ataków. Z biegiem czasów to Wojskowi byli stroną atakującą, gospodarze zaczęli jedynie bronic dostępu do własnej bramki. W 31 minucie Legii w końcu wyszło i po ataku pozycyjnym Guilherme zdobył pierwszą bramkę w meczu. Był to jedyny celny strzał w pierwszej połowie a asystę zaliczył Nikolić.

Po zmianie stron bramkarz Lechii popełnił błąd, który wykorzystał Nemanja Nikolić. Wina golkipera gospodarzy była niezaprzeczalna, ponieważ zwyczajnie nie opanował piłki, która odbiła mu się od kolana wprost pod nogi snajpera Wojskowych. Na odpowiedź ze strony biało-zielonych nie trzeba było długo czekać. Kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Kovacević, jest to pierwsza bramka zdobyta przez tego zawodnika w Ekstraklasie. W 58 minucie wynik był już ustalony, a to za sprawą podania Ondreja Dudy do Jodłowca. 39-krotny reprezentant Polski umieszczając piłkę w bramce Lechii, zapewnił trzy cenne punkty Legii. Dzięki temu zwycięstwu Legia wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.

Lech wrócił na ziemie

janurban

Lech Poznań zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i ma zaledwie dziesięć punktów. Mimo to ekipa Kolejarza po zwycięstwie z Fiorentiną i Legią pewna siebie, jechała do Wrocławia po trzy punkt. Piłkarze Śląska postanowili jednak sprowadzić Lecha na ziemię , a konkretnie  Flavio Paixao, który umieścił piłkę w bramce Jasmina Buricia. W 60 minucie Maciej Gajos strzelił wyrównującego gola i mecz zakończył się remisem 1:1.

Kolejna niespodzianka Termalici

Beniaminek, który z góry skazany był na porażkę i powrót do pierwszej ligi, kolejny raz udowodnił, że nie przez przypadek znalazł się w piłkarskiej elicie Polski. Klub z Niecieczy sensacyjnie wywiózł trzy punkty z Kielc, pokonując Koronę 1:0.

Remis na deser

W ostatnim spotkaniu 14. kolejki Ekstraklasy Podbeskidzie Bieslko-Biała zremisowało z Jagiellonią Białystok 1:1. Czy remis uratował trenera Probierza? Okaże się w najbliższych dniach. Dzięki remisowi gospodarze podtrzymali swą serię bez porażki, goście natomiast przerwali serię czterech porażek z rzędu. Bramki zdobywali Świderski i  Mójta.