PNA: Tunezja bliżej awansu, „Niebieskie rekiny” na remis z „Lampartami”

Kolejne swoje mecze w Pucharze Narodów Afryki rozegrała grupa B. Zambia mimo, że prowadziła z Tunezją przegrała to spotkanie 1:2. W drugim meczu tej grupy Republika Zielonego Przylądka podzieliła się punktami z Demokratyczną Republiką Konga. W grupie prowadzi Tunezja z czterema „oczkami”.

W pierwszej połowie meczu Zambii z Tunezją to ci pierwsi mieli przewagę. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, co mogło zakończyć się zdobyciem gola. Tunezyjczycy grali niedokładnie w ataku i zbyt nerwowo w obronie. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron Zambia ponownie ruszyła do ataku. W 59. minucie spotkania na prowadzenie wyprowadził ich Mayuka, który po efektownej akcji kolegów mocnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Tunezji. Niedługo później strzelec gola musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W 70. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję Tunezyjczyków wykończył Akaïchi i mieliśmy remis w tym meczu. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Tunezja zaatakowała raz jeszcze i wyszła na prowadzenie. Gola na wagę zwycięstwa, po szybkiej trójkowej akcji, zdobył w 88. minucie Chikhaoui.

22.01.2015, godz. 17.00 PNA, grupa B: Zambia – Tunezja 1:2(0:0)

Tunezja: –

Obraz drugiego spotkania, w którym zmierzyły się ze sobą Republika Zielonego Przylądka z Demokratyczną Republiką Konga mógł się wydawać widzowi nieco nudny. Bezbramkowy remis, w którym brakowało w szczególności szybszego tempa gry. Wydaje się, że boisko nie wyłoniło jednoznacznie lepszego w tym pojedynku. Przewagę w tym spotkaniu miała drużyna „Niebieskich rekinów”, jednak mimo niezłych kilku akcji nie byli w stanie strzelić gola. Drużynie RPZ brakowało zimnej krwi w akcjach pod bramką rywala. DRK w tym meczu nie zamierzali się tylko bronić, ale też widać było, że remis i zdobyty punkt nie będzie dla nich ujmą.

22.01.2015, godz.20.00 PNA, grupa B: Republika Zielonego Przylądka – Demokratyczna Republika Konga 0:0(0:0)

4. Zambia 2 1 2:3

Kolejne mecze w tej grupie rozegrane zostaną w poniedziałek. DRK zagra z Tunezją, a RZP zmierzy się z Zambią. Wszystkie drużyny zachowały jeszcze szanse na awans z grupy.