PNA: Półfinały czas start! DR Konga kontra Wybrzeże Kości Słoniowej

Pora na półfinały w Pucharze Narodów Afryki. Żarty się skończyły. Aby mówić o pełnym sukcesie trzeba zdobyć medal. Sam awans do strefy medalowej może nie wystarczyć wymagającym kibicom afrykańskich reprezentacji. Dziś pierwsze starcie o awans do finału. Na Estadio de Bata zmierzą się ze sobą Demokratyczna Republika Konga i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Obydwie drużyny w meczach ćwierćfinałowych pokazały przyjemny dla oka ofensywny futbol. Szczególnie zryw DRK w meczu z Kongiem był imponujący. Zawodnicy rozpoczęli mecz niemrawo i wydawało się, że to Kongo awansuje do półfinału, szczególnie, że prowadzili 2:0. Jednak wtedy piłkarze DRK rzucili się na rywala i niemal rozszarpali go na boisku. Strzelili cztery gole i zapewnili sobie awans do półfinału. To największy sukces tej drużyny od czasów mistrzostwa Afryki zdobytego w 1974 roku. Szalejący Mbokani w ataku i świetnie broniący Kidiaba, który jest pozytywną twarzą tej drużyny to najmocniejsze punkty w składzie DRK. Drużyna ta będzie musiała wznieść się na niezwykle wysoki poziom, aby przeciwstawić się „Słoniom”. Wybrzeże Kości Słoniowej rozkręca się z meczu na mecz. Ich najlepsze spotkanie w tym turnieju przypadło właśnie na wygrany mecz z Algierią w ćwierćfinale. Znakomite zawody rozegrał nowy nabytek Manchesteru City Wifried Bony. Wracający po karze za czerwoną kartkę w pierwszym meczu grupowym Gervinho też był dużym wzmocnieniem. Kto wie czy właśnie w tym roku drużyna już bez znakomitych piłkarzy jak Drogba czy Zokora nie osiągnie upragnionego celu jakim jest mistrzostwo Afryki. Charyzmatyczny trener Herve Renard znakomicie oddziałowuje na zespół. Żyje meczem przez całe 90. minut gry.

Faworytem meczu jest reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej. Wydaje się, że na przeszkodzie w drodze po finał może im przeszkodzić zbytnia pewność siebie, albo nerwowość jaka czasem wkrada się do tego zespołu. Z drugiej strony futbol uwielbia niespodzianki i nie jest wykluczone, że fantastyczny czas Demokratycznej Republiki Konga będzie trwał. Wszystko zweryfikuje boisko.

 

Drużyny w turnieju:

Drużyna Zwycięstwa Remisy Porażki Gole strzelone Gole stracone
DRK 1 3 0 6 4
WKS 2 2 0 6 3

 

 

Początek transmisji z Baty od godz.20.15 w Eurosporcie.

 

 

 

Sławomir RzeźnikTen artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x