PNA: Ghana wygrywa rzutem na taśmę, remis RPA z Senegalem

Dziś rozegrano mecze drugiej kolejki Pucharu Narodów Afryki w grupie C, określanej przez wielu mianem grupy śmierci. Ghana po golu w doliczonym czasie gry pokonała Algierię, a Republika Południowej Afryki podzieliła się punktami z Senegalem.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu zmierzyli się uczestnicy zeszłorocznego mundialu – Ghana i Algieria. Od początku meczu jego tempo nie było najwyższe. Gra toczyła się głównie w środku pola, natomiast bardzo mało było sytuacji podbramkowych. W efekcie obie drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym wyniku.
W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił. Z upływem czasu przewagę osiągnęli Ghańczycy. Długo nie przynosiło to jednak oczekiwanych efektów. Algieria w całym meczu nie oddała ani jednego celnego strzału. Końcówka meczu to dominacja piłkarzy z Ghany. Bramkę udało im się zdobyć dopiero w ostatnich sekundach spotkania. W drugiej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę zwycięstwa strzelił Asamoah Gyan.

Ghana – Algieria 1:0 (0:0)
Gol 1:0 – 90+2′ – Asamoah Gyan

Kartki:
zolta kartka yellow card Acquah (Ghana)
zolta kartka yellow card Bougherra (Algieria)
zolta kartka yellow card Bentaleb (Algieria)

Sklad skład Składy:
Ghana: Razak – Afful, Amartey, Mensah, Baba – Acquah (55, Wakaso), Badu, Atsu, A. Ayew (84, Asante), J. Ayew (78, Otoo) – Gyan.
Algieria: M’Bolhi – Mandi, Bougherra, Medjani, Ghoulam – Lacen (71, Mahrez), Taider, Brahimi (87, Kadir), Feghouli, Bentaleb – Belfodil (56, Slimani).

Drugie dzisiejsze spotkanie niestety również nie dostarczyło zbyt wielu emocji. W pierwszej połowie zarówno piłkarze z Republiki Południowej Afryki jak i z Senegalu grali raczej ostrożnie i zachowawczo. Obie drużyny ograniczyły się jedynie do strzałów z dystansu, natomiast brakowało dogodnych okazji pod bramką rywala. Podobnie jak w starciu Ghany z Algierią, także w tym meczu do przerwy goli nie było.
Druga połowa zaczęła się jednak od mocnego uderzenia. W 47. minucie na prowadzenie wyszli gracze z RPA, po tym jak piłkę do siatki skierował Oupa Manyisa.
Od tego momentu spotkanie nieco się ożywiło. Dziesięć minut później Senegalczykom udało się strzelić gola, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał.
W 60. minucie wątpliwości już nie było. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Kara Mbodj i strzałem głową doprowadził do remisu.
Żadna z drużyn nie była już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Republika Południowej Afryki zremisowała z Senegalem 1:1.

Republika Południowej Afryki – Senegal 1:1 (0:0)
Gol 1:0 – 47′ – Oupa Manyisa
Gol 1:1 – 60′ – Kara Mbodj