PKO Ekstraklasa: Zwycięski debiut trenera Widzew Łódź, słabsza passa Cracovii

Widzew Łódź - stadion

Shutterstock

Piłkarze Widzewa Łódź ograli Cracovię (2:0) przed własną publicznością po golach Bartłomieja Pawłowskiego oraz samobójczym Jakuba Jugasa.

W Łodzi po porażce z Legią Warszawa (1:3), rozstano się z Januszem Niedźwiedziem, który przed rokiem wprowadził ich do elity po ośmiu latach przerwy. Na następcy wybrano Daniela Myśliwca, który w ubiegłym sezonie prowadził pierwszoligową Stal Rzeszów.

Budowanie drużyny wymaga czasu, ale zdawałem sobie sprawę z tego, ile będziemy go mieli przed meczem z Cracovią. Piłkarze efektywnie wykorzystali ten czas, a ja chciałbym, żeby potwierdzili to na boisku swoim nastawieniem oraz próbą robienia tego, co na treningach. Na ten moment jestem zadowolony z tego, co udało nam się wypracować – stwierdził nowy opiekun Widzewa.

Gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W 36. minucie zagranie Fabio Nunesa sfinalizował Bartłomiej Pawłowski, który głową pokonał Sebastiana Madejskiego. Pasy zaczęły wywierać większy pressing po zmianie stron. W 53. minucie bliski gola był Virgil Ghita, ale piłka po jego strzale powędrowała w słupek. Bramkarz Cracovii w 66. minucie popisał się genialną paradą po uderzeniu Pawłowskiego, który próbował zaskoczyć bezpośrednio z rzutu wolnego. Pięć minut później Jordi Sanchez wywarł presję na defensywę krakowian, a Czech Jakub Jugas fatalnie wpakował piłkę do własnej bramki. Łodzianie zdobyli trzy punkty i dzięki temu wskoczyli na ósmą lokatę z dorobkiem 10 “oczek”. W najbliższy piątek, Widzew wybierze się do Kielc, zaś piłkarze Jacka Zielińskiego postarają się przełamać w sobotę u siebie z Pogonią Szczecin.