PKO Ekstraklasa: Zespół Michała Probierza ograł lidera

cracovia.pl

W inauguracyjnym spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia prowadzona przez Michała Probierze pokonała u siebie Pogoń Szczecin (2:0) i jest już tuż za plecami “Portowców”.

Lider ze Szczecina przyjechał do Krakowa, by zmierzyć się z “Pasami”, które od początku kampanii ligowej znajdują w ligowej czołówce. – Mecz z Pogonią jest dla nas bardzo ważny. Nie chcemy pozwolić, by Pogoń nam uciekła. Po porażce mielibyśmy już siedem punktów straty, a to dość dużo. Zrobimy wszystko, by wygrać. Chcemy zagrać dobry mecz. Musimy być bardzo czujni. Rywale wygrali dwa ostatnie spotkania, a wiemy też, że ostatnio łatwiej im się tutaj grało – mówił Michał Probierz. Dla szkoleniowca Cracovii dzisiejsze spotkanie było szczególne, ponieważ było to numer 400 na ławce trenerskiej. Człowiek uświadamia sobie, ile lat już działa w piłce, a wciąż go ona zaskakuje. Mimo że poprowadziło się już tyle spotkań, mimo że doświadczenie jest – to jednak wciąż go czasem brakuje. Rekordy są ważne dopiero wtedy, jak już człowiek nie żyje – stwierdził.

Od pierwszych minut przewagę w posiadaniu futbolówki mieli goście, ale niewiele z tego wynikało. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była wstanie zagrozić rywalowi. Dopiero w samej końcówce pierwszej części Srdjan Spiridonović uderzył niespodziewanie, lecz futbolówka odbiła się od słupka. W 58. minucie Rafael Lopes zacentrował z lewej strony, jeden z piłkarzy gospodarzy przedłużył do Cornela Rapy, który pokonał Dante Stipicę. Trzynaście minut później rezultat podwyższył ju sam Rafael Lopes, który świetnie uderzył pod poprzeczką. Goście kończyli mecz w osłabieniu, gdyż za dwie żółte kartki Paweł Gil wyrzucił Jakuba Bartkowskiego.

25.10.2019, 13. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 8 764

Cracovia – Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

Cornel Rapa 58′, Rafael Lopes 71′

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michal Helik, David Jablonsky, Michal Siplak – Janusz Gol – Tomas Vestenicky (Diego Ferraresso 68′), Pelle van Amersfoort (Mateusz Supryn 90+4′), Sylwester Lusiusz, Rafael Lopes (Sebastian Strózik 87′) – Filip Piszczek

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia – Damian Dąbrowski – Zvonimir Kożulj (Adam Frączczak 73′), Sebastian Kowalczyk, Srdjan Spiridonović, Santeri Hostikka – Adam Buksa (David Stec 76′)

Żółte kartki: Janusz Gol, Filip Piszczek – Jakub Bartkowski, Adam Buksa

Czerwona kartka: Jakub Bartkowski 74′ za dwie żółte kartki

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)