PKO Ekstraklasa: Zagłębie pewnie pokonuje Pogoń i przybliża się do podium

źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin 2:0. Gole dla zwycięzców strzelili Erik Daniel i Łukasz Poręba.

Zagłębie przed tym meczem miało tylko trzy punkty na koncie, ale rozegrali mecz mniej. Pogoń natomiast zajmowała ostatnie miejsce na podium, a ich dorobek punktowy wynosił siedem oczek. Podopieczni Kosty Runjaicia mieli dużą motywację, by wygrać, bo przy ewentualnej wygranej mogli zrównać się punktami z pierwszym Lechem.

Gospodarze pierwszą okazję stworzyli sobie chwilę po pierwszym gwizdku sędziego. Erik Daniel podał po ziemi w pole karne, tam z pierwszej piłki uderzył Patryk Szysz, ale minimalnie chybił. Portowcy odpowiedzieli w 24. minucie. Groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Kacper Kozłowski, instynktownie futbolówkę odbił jednak Dominik Hładun. Na kolejną sytuację musieliśmy poczekać do drugiego kwadransa. Ponownie wyprowadził ją duet Szysz – Daniel, tym razem jednak ten pierwszy podawał, drugi strzelał i zrobił to na tyle dobrze, że Dante Stipica musiał wyjąć piłkę z bramki. Trener gości w pierwszej połowie musiał dokonać wymuszonej zmiany. Hubert Matynia zmienił Luisa Matę, który miał problemy żołądkowe. W końcówce pierwszej połowy do remisu mógł doprowadzić jeszcze Sebastian Kowalczyk. Pomocnik Pogoni kopnął jednak zbyt słabo, więc bramkarz gospodarzy łatwo złapał futbolówkę i utrzymał prowadzenie swojej drużyny do przerwy.

Pogoń od początku drugiej połowy rzuciła się do ataku, ale nie potrafiła przedrzeć się przez dobrą defensywę gospodarzy, która spisywała się bardzo dobrze. Aż do 63. minuty, gdy Ian Soler łatwo dał się wyprzedzić Piotrowi Parzyszkowi i w ostateczności sfaulował go w polu karnym, a że miał już na swoim koncie żółtą kartkę to wyleciał z boiska. Na szczęście Miedziowych wcześniej jeden z graczy gości był na spalonym i jedenastka, a także druga żółta kartka dla obrońcy została anulowana. Parzyszek był jednym z najbardziej aktywnych graczy od momentu, kiedy pojawił się na boisku. Kolejną sytuację miał kwadrans przed końcem meczu. Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Kucharczyk, a napastnik Pogoni główkował tuż nad bramką. Marzenia Portowców o remisie zostały zabite w doliczonym czasie gry, gdy kontrę Zagłębia wykończył Łukasz Poręba. Ta bramka ustaliła wynik meczu i podopieczni Dariusza Żurawia byli już pewni drugiej wygranej w tym sezonie.

Zagłębie powoli wychodzi na prostą, choć po meczu z Wisłą wielu skazywało je na walkę o utrzymanie. Lubinianie pokazali, że nadal potrafią grać w piłkę i mogą pokonać każdego. Pogoń natomiast wpadła w lekki dołek i musi z niego jak najszybciej wyjść, żeby walczyć o najwyższe cele.