PKO Ekstraklasa: Wisła Płock zatrzymana przez Śląska Wrocław

W poniedziałkowym spotkaniu w ramach 14. kolejki PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław pokonał u siebie Wisłę Płock (3:1), która przed kończącą się serią gier była na fotelu lidera.

W czwartek u Jakuba Rzeźniczaka zdiagnozowano wirusowe zapalenie opon mózgowych i nie będzie do dyspozycji Radosława Sobolewskiego do końca tego roku. Leczenie jak sądzę w dobrym kierunku, głowa nie boli. Właśnie odczytuję wszystkie wiadomości, na każdą chciałbym odpisać, ale jest tyle tego, że jestem w wielkim szoku. Bardzo Wam dziękuję – napisał defensor na “Instagramie”. Trener roszady musiał dokonać również między słupkami, gdzie niedysponowanego Thomasa Dahne zastąpił Jakub Wrąbel. “Nafciarze” odnieśli już sześć kolejnych zwycięstw i przed tygodniem zostali sensacyjnym liderem. Dobre nastroje panują w drużynie Vitezslava Laviczki, bowiem przerwali serię ośmiu meczów bez kompletu punktów pokonując słabiutką Arkę Gdynia (2:1).

Od samego początku inicjatywę na murawie przejęli gospodarze. Już w trzynastej minucie Dominik Furman fatalnie wyprowadził piłkę z własnej połowy i podał do Krzysztofa Mączyńskiego, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i futbolówka wpadła do siatki tuż obok słupka. Wreszcie w 33. minucie Damian Michalski miał sporo miejsca, aby oddać strzał, ale Matus Putnocky złapał pewnie futbolówkę. W 41. minucie wynik podwyższył Robert Pich, który znakomicie wykorzystał podanie z prawej strony Wojciecha Golli. W drugiej połowie fatalny błąd popełnił Jakub Wrąbel, który wysoko wyszedł i stracił piłkę na rzecz Michała Chrapka, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w bramce gości. Wisłę Płock było stać na honorową bramkę w końcówce, autorem był Damian Michalski, a asystę zanotował Dominik Furman.

Śląsk Wrocław dzięki zwycięstwu awansował na szóstą lokatę z dorobkiem 24 punktów. W piątek ekipa Vitezslava Laviczki zmierzy się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź, natomiast płocka Wisła podejmie Cracovię, która jest druga w tabeli tuż za Legią Warszawa.