PKO Ekstraklasa: Widzew ograł Ruch Chorzów, dwie czerwone kartki beniaminka w Łodzi

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

W zaległym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy, Widzew Łódź wywalczył komplet punktów z Ruchem Chorzów (2:1).

Obydwie drużyny dzieliło siedem punktów. Chorzowianie tak samo jak pozostali beniaminkowie znajduje się w strefie spadkowej. Jan Woś zastąpił Jarosława Skrobacza i w debiucie zremisował z Radomiakiem Radom (0:0). –  W tak krótkim czasie trudno jest zmienić zespół, ale warto wspomnieć, że nowym trenerem została osoba z dotychczasowego sztabu. Interpretacji może być dużo, jednak nie skupiamy się na tej kwestii. My przygotowujemy się wspólnie o wiele dłużej niż Ruch i tutaj chcemy widzieć nasze atuty, a nie myśleć o tym, co zaproponuje przeciwnik – zwracał uwagę Daniel Myśliwiec, który objął stery w łódzkim klubie na początku września.

–  – Tabelę sprawdzam na koniec sezonu. To się dla nas liczy, żeby w końcowym rozrachunku być wyżej niż byliśmy wcześniej. Zerkanie w tabelę może wywołać albo niepotrzebną euforię, albo zbyt minorowy nastrój. Dla przykładu, z Wartą zagraliśmy dobry mecz i gdybyśmy wygrali awansowalibyśmy na ósme miejsce, co pewnie zaczęłoby dyskusję o europejskich pucharach. Przegraliśmy, więc już walczymy o utrzymanie. Takie sytuacje nie powinny mieć na nas wpływu – dodał.

W piętnastej minucie, Fabio Nunes dośrodkował z prawej strony na głowę Antoniego Klimka, ale świetną interwencją popisał się Krzysztof Kamiński. Po chwili piłka znalazła się po drugiej stronie boiska. Po rzucie rożnym gości, Mateusz Bartolewski wykazał się czujnością i z bliska pokonał Jana Krzywańskiego, który debiutował w Widzewie.

W 47. minucie Fabio Nunes fantastycznie przymierzył lewą nogą i gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 51. minucie Szymon Szymański wyleciał z boiska z czerwoną kartką za faul na Nunesie, który wychodził sam na sam z Kamińskim. W 64. minucie Konrad Kasolik osłabił zespół i Tomasz Kwiatkowski pokazał wlepił czerwony kartonik. Widzew napierał na bezradnych chorzowian i w końcu w 87. minucie Marek Hanousek znalazł lukę i zapewnił trzy punkty. W następną niedzielę, ekipa Myśliwca wybierze się do Lecha Poznań, natomiast Ruch podejmie Koronę Kielce.