PKO Ekstraklasa: Warta lepsza od Wisły. Mimo przeciwności losu

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wąska kadra, szybka bramka dla Wisły Kraków – to wszystko nie przeszkodziło Warcie Poznań. Beniaminek odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie 2020/21.

Po ostatnich kolejkach PKO Ekstraklasy można było mieć wrażenie, że “Biała Gwiazda” nieco odżywa. Wysokie zwycięstwo ze Stalą Mielec, pewna wygrana z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a do tego remis z imponującym w tym sezonie Rakowem Częstochowa. Zatem w ostatnich trzech kolejkach łącznie zdobyli więcej niż w pozostałych i to dawało dziewiąte miejsce w tabeli.

Natomiast Warta miała sporo problemów. Beniaminek co prawda był tylko pozycję niżej niż Wisła, na 10. miejscu. Ale miał do tej pory najmniej goli strzelonych w całej lidze – sześć. Do tego do meczu przystępował tylko… z pięcioma zawodnikami na ławce rezerwowych. W tym – dwóch bramkarzy.

Początek mógł dawać nadzieje kibicom przyjezdnym na kontynuowanie dobrej passy. Już w 9. minucie meczu otworzyli wynik za sprawą Adira Mehremiča. Wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. “Biała Gwiazda” utrzymała wynik do końca pierwszej połowy. Choć Warta miała okazję, ale rzutu karnego nie wykorzystał Trałka w 27. minucie.

W kolejne 45 minut gospodarze weszli zdecydowanie lepiej. Najpierw po szybkiej akcji Jan Grzesik wpisał się na listę strzelców, po uderzeniu z ostrego kąta. Warta dalej naciskała i przyniosło to efekty nieco ponad 10 minut później. Świetna kontra na prawej stronie boiska. Grzesik dogrywa w szesnastkę, piłka spada szczęśliwie pod nogami Mateusza Kuzimskiego, a ten z bliska trafia na 2:1. Po dwóch gongach Wiślacy próbowali odpowiedzieć. Najbliżej byli w 68. minucie. Chuca trafił jednak w poprzeczkę. Dla Warty to pierwsza wygrana w roli gospodarza.

Za tydzień Wartę czeka kolejny, trudny przeciwnik. Zagrają z dotychczasowym liderem ligi – Rakowem Częstochowa. Natomiast Wisła podejmie Zagłębie Lubin.

10. kolejka PKO Ekstraklasy, 21.11.2020, godz. 20:00

Warta Poznań – Wisła Kraków 2:1 (0:1)

47. Grzesik, 59. Kuzimski – 9. Mehremič

Warta Poznań: Bielica – Grzesik, Kieliba, Ivanov, Jakóbowski – Czyżycki, Trałka, Kuzdra, Laskowski – Kiełb, Kuzimski.

Wisła Kraków: Lis – D. Abramowicz, Mehremič, Frydrych, Burliga – Kuveljić (73. Basha), Plewka, Chuca (73. Żukow), Silva (81. Buksa) – Savić (60. Yeboah), Brown Forbes (81. Bećiraj).

Żółte kartki: 30. Grzesik (WAR), 63. Laskowski (WAR) – 45+1. Savić (WIS), 85. Basha (WIS)