PKO Ekstraklasa: Upadła twierdza w Płocku, przypomniał o sobie Kamil Wilczek

Piast Gliwice pomimo niewykorzystanego karnego, zdołał pokonał na wyjeździe płocką Wisłę w ramach 21. kolejki PKO Ekstraklasy (2:0).

Od końcówki listopada, zespół z Gliwic szuka sposobu na wygraną. W środę dodatkowo odpadli w 1/8 finału Pucharu Polski po rzutach karnych z Górnikiem Zabrze. Uratować ten sezon może tylko zapewnienie utrzymania w PKO Ekstraklasie. Waldemar Fornalik szuka optymalnego ustawienia.

W Płocku jest więcej spokoju. Jednakże pewnym obciążeniem są kłopoty pozaboiskowe Jakuba Rzeźniczaka, a jeszcze puściły mu nerwy w meczu z Radomiakiem Radom (1:1). – To było totalnie niepotrzebne i nieprzemyślane. Po prostu głupie. Jest mi z tego powodu przykro i obiecuję, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy – przekazał później kapitan płocczan.

400 – jubileuszowy mecz rozegrał Piast Gliwice w ekstraklasie

W trzeciej minucie Bartosz Frankowski wskazał na rzut karny, po zagraniu ręką przez Piotra Tomasika. Damian Kądzior został zatrzymany przez Krzysztofa Kamińskiego, który wyczuł intencje pomocnika Piastunek. W 26. minucie niepokonana u siebie Wisła ponownie wyszła obronną ręką Kamińskiego po sprytnym uderzeniu Kamila Wilczka, który kilka minut wcześniej trafił w słupek.

W 64. minucie Michał Chrapek huknął z dystansu. Futbolówka została sparowana przez Kamińskiego na poprzeczkę, ale w pobliżu czujny Martin Konczkowski dopełnił zadania. Pięć minut potem Kamil Wilczek płaskim strzałem podwyższył wynik. Do końca nie zmienił się już rezultat i trzy punkty pojechały do Gliwic.