PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław zasiada na fotelu lidera

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na inaugurację 15. kolejki PKO Ekstraklasy, ŁKS Łódź poniósł porażkę z wyżej notowanym Śląskiem Wrocław (0:1). Zwycięskiego gola dla gości zdobył Jan Sobociński, który pokonał własnego golkipera.

Beniaminek z Łodzi przed tygodniem przegrał z Jagiellonią Białystok (0:2), zaś ekipa Vitezslava Laviczki w drugim z kolei spotkaniu pokonała niedawnego lidera Wisłę Płock (3:1), a do prowadzącej Legii Warszawa tracili zaledwie dwa “oczka”. – ŁKS to nowy zespół w Ekstraklasie, ale pokazują dobrą piłkę, chcą dominować, prowadzić grę. I mają w drużynie indywidualności. Będzie to trudny mecz. Wiemy, że grali bardzo dobre mecze u siebie, ale również takie, które pokazały, że można ich pokonać. Mamy do nich szacunek, wiemy, że beniaminkowie mają w sobie mnóstwo ambicji – mówił opiekun “Wojskowych”.

Od pierwszych minut obie drużyny wykazywali chęci do częstych ataków. W 13. minucie Przemysław Płacheta z lewej strony zagrał futbolówkę w pole karne gospodarzy szukając Erika Exposito, ale Hiszpana ubiegł Jan Sobociński, który wpakował piłkę do własnej bramki. W 37. minucie goście powinni podwyższyć prowadzenie, lecz 23-letni Erik Exposito w niewyobrażalny sposób przestrzelił w znakomitej sytuacji. Podopieczni Kazimierza Moskali momentami sprawiali dobre wrażenie, ale mieli pomysłu na sforsowanie zagęszczonego bloku defensywnego. Po zmianie stron obraz meczu był całkowicie beznadziejny i przeważała walka, z której żaden kibic nie mógł być zadowolony.