PKO Ekstraklasa: Remis w Krakowie, bramkarz Stali Mielec trafił do szpitala

Oficjalna piłka PKO Ekstraklasy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Cracovii po słabym widowisku zremisowali przed własną publicznością ze Stalą Mielec (1:1) w trzeciej serii gier PKO Ekstraklasy.

“Pasy” dość udanie rozpoczęły rozgrywki w sezonie 2020/21. Wygrana z Pogonią Szczecin (2:1) i remis z Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:2) stawiały ich w roli faworyta w starciu ze Stalą Mielec. – Na pewno szanujemy przeciwnika. Każdy chce zdobywać punkty, rywale również się na nas nastawiają jako na zdobywcę Pucharu Polski. Musimy być bardzo konsekwentni, ale widzę, że zaczynamy grać coraz lepiej. Brakuje nam “kropki nad i” w wielu momentach, nad tym jednak pracowaliśmy przez minione dwa tygodnie – przekazał Michał Probierz na konferencji.

Wprawdzie pierwsze minuty były pod dyktando gospodarzy, to w dziewiątej minucie Łukasz Zjawiński ładnie uderzył zza pola karnego, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Karol Niemczycki, który udowadnia, że był dobrą inwestycją w przyszłość. W 18. minucie kolejny groźny strzał gości, tym Petteri Forsell zatrzymany przez golkipera. Zawodnicy Probierza starali się grac szybko i powoli napędzali grę. W końcu 39. minucie zmuszony do wysiłku został Rafał Strączek po strzale Thiago.

Po przerwie wydawało się, że wynik otworzą mielczanie, ale Andreja Prokić nie zamknął skutecznie podania. Z każdą minutą problemy sprawiało stwarzanie dogodnych sytuacji. W 82. minucie w końcu doczekaliśmy się gola. Paweł Tomczyk pokazał, że ma “czutkę” w polu karnym rywala i płaskim strzałem dał pierwsze dał długo wyczekiwane prowadzenie. W końcówce groźnej kontuzji doznał Rafał Strączek po kontakcie z Ivanem Marquezem. Golkiper został zniesiony na noszach i przetransportowany do szpitala. W 101. minucie do bezpańskiej piłki dopadł Dawid Szymonowicz i rzutem na taśmę uratował “oczko” dla Cracovii.