PKO Ekstraklasa: Przełamanie ŁKS-u

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź, flaga / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

ŁKS Łódź w ostatnich kolejkach radzi sobie coraz lepiej, a co ważniejsze – zaczyna regularnie punktować. Tym razem podopieczni Kazimierza Moskala pokonali Zagłębie Lubin w 25. kolejce PKO Ekstraklasy.

Od początku obserwowaliśmy ofensywnie nastawione zespoły. W 8. minucie Dejan Dražić dość łatwo przetarł się w pole karne gospodarzy, ale jego strzał obronił Arkadiusz Malarz. Chwilę później odpowiedź ŁKS-u. Antonio Dominguez zdecydował się na strzał z około 20 metrów, jednakże był zbyt łatwy do obrony dla Dominika Hładuna. W 18. minucie było jednak już 1:0 dla gospodarzy. Najpierw jeden z ich zawodników zdecydował się na mocne uderzenie, które trafiło w poprzeczkę. Chwilę później skutecznie futbolówkę dobił Carlos Moros. Niestety, nieco ponad 10 minut później Moros tym razem zaliczył samobója i był remis. Nie minęło pięć minut, a ŁKS wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał Dominguez. Do przerwy było 2:1.

Po przerwie dalej atakował ŁKS. Adam Ratajczyk w 55. minucie świetnie zachował się w polu karnym, myląc obrońców i z bliska pokonał golkipera rywali. Gdy wydawało się, że gospodarze pewnie wygrają to spotkanie, to na niemal kwadrans przed końcem ponownie mieliśmy trochę niepewności. Bartosz Białek wykorzystał błędy w obronie rywali i strzałem zza pola karnego dał nadzieje “Miedziowym” na choćby punkt. Lubinianie poczuli okazję i ruszyli do ataku. W doliczonym czasie byli bliscy szczęścia, ale po sporym zamieszaniu w jedenastce ŁKS-u ostatecznie Filip Starzyński nie zdołał oddać strzału.

Dzięki tej wygranej ŁKS zmniejszył stratę do przedostatniej Korony Kielce na trzy punkty. A obydwa zespoły zmierzą się w następnej kolejce. Zagłębie z kolei nieco komplikuje sobie walkę o pierwszą ósemkę. Ale może odrobić straty, ponieważ w kolejnej serii gier podejmą Lechię Gdańsk.

4.03.2020, godz. 18:00, Łódź, 25. kolejka PKO Ekstraklasy

ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin 3:2 (2:1)

18′ Moros, 33′ A. Domínguez (kar.), 55′ Ratajczyk – 29′ Moros (sam.), 74′ Białek

ŁKS Łódź: Malarz (C) – Bogusz, Moros, M. Dąbrowski, Vidmajer – Trąbka (68′ Wolski), A. Domínguez (82′ Ł. Piątek), Srnić, Guima, Ratajczyk – Wróbel (90′ Corral).

Zagłębie Lubin: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan (C), Balić – Baszkirow, Dražić, Starzyński, Żivec – Bohar, Szysz (62′ Białek).

Sędzia: Krzysztof Jakubik