PKO Ekstraklasa: Najbliższy mecz ligowy Stali Mielec bez kibiców

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Sytuacja związana ze sferą “epidemiologiczną” ulega ciągłym zmianom. Futbol na całym świecie musi dostosowywać się do nowej rzeczywistości. Nie jest inaczej w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Oficjalny serwis internetowy Stali Mielec zakomunikował dzisiaj o tym, że w najbliższym starciu ligowym piłkarze nie będą mogli liczyć na wsparcie ze strony swoich kibiców na trybunach. 

Cała sytuacja ma silny związek z nowymi obostrzeniami oraz decyzjami Ministerstwa Zdrowia. Wspomniany resort, próbując minimalizować ilość zakażeń, wyznaczył tzw. “żółte” i “czerwone” strefy. Między innymi powiat mielecki został ulokowany w tej drugiej z wymienionych stref. To oznacza, że na obiektach sportowych z tego terytorium nie może być reprezentacji kibiców. Włodarze organizacji sportowych są zobligowani do realizacji najistotniejszych założeń, które mogą zmniejszyć ryzyko rozpowszechniania się infekcji wirusowych.

Beniaminek PKO BP Ekstraklasy 2020/21 w nadchodzącej serii gier podejmie Wisłę Kraków. Oba kluby zanotowały dosyć “mizerny” start nowej kampanii ligowej. Podopieczni Dariusza Skrzypczaka dotychczas zainkasowali pięć oczek, a ich najbliżsi oponenci tylko trzy punkty. W bardzo trudnym dla siebie położeniu znalazł się opiekun “Białej Gwiazdy”, Artur Skowronek.

Źródło: oficjalna strona internetowa Stali Mielec, portal 90minut.pl, Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.