PKO Ekstraklasa – Multiliga na żywo – ostatnia kolejka sezonu zasadniczego

Tomáš Pekhart

Tomas Pekhart i Arvydas Novikovas (obaj Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zapraszamy na relację live z niedzielnych meczów PKO Ekstraklasy. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 18:00. Podział na grupy mistrzowską i spadkową był już znany wcześniej, ale emocji nie powinno zabraknąć. Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Cracovia, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin mają szansę, by awansować na podium. Na dole tabeli Arka Gdynia podejmie Wisłę Kraków i w przypadku porażki gospodarzy ich sytuacja stanie się dramatyczna. Żaden gol i żadna ciekawa akcja w nami Wam nie umknie.

20:00 – W Zabrzu rozbrzmiał ostatni gwizdek i Legia Warszawa traci punkty. Na stadionie w Bełchatowie Raków Częstochowa wyszarpał trzy “oczka” z “Miedziowymi”.

19:59 – W Krakowie podział punktów w starciu z Cracovii z płocką Wisłą (1:1), w Gdyni wielkie rozczarowanie i kończymy bezbramkowym remisem.

19:58 – W Szczecinie remis z Lechią Gdańsk (1:1)

19:57 – W Kielcach Lech Poznań wywozi komplet punków.

19:55 – Koniec meczów w Białymstoku i We Wrocławiu.

19:51 – Powoli wchodzimy w decydującą część spotkań, ostatnia chwila odwrócić losy.

19:49 – Goool! – Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:2 (86. minuta) – To Hateley skutecznie wykorzystał rzut karny, ale Damianowi Węglarzowi niewiele brakowało, by odbić futbolówkę nogą.

19:47 – Goool! Cracovia – Wisła Płock 1:1 (85. minuta) – Pelle van Amersfoort wyrównuje w Krakowie.

19:45 – Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice (83. minuta) – Ariel Borysiuk ukarany czerwonym kartonikiem.

19:43 – Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:1 (79. minuta) – Piotr Parzyszek otrzymał podanie i w dogodnej sytuacji pozwolił sobie na nonszalancję i Damian Węglarz złapał piłkę.

19:40 – Goool! Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 4:0 (75. minuta) – Erik Exposito do dwóch asyst dokłada gola i wyrasta na bohatera meczu.

19:38 – Goool! Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:1 (74. minuta) – Felicio Brown Forbes daje prowadzenie beniaminkowi. Ładne, płaskie uderzenie Kostarykanina.

19:36 – Goool! Cracovia – Wisła Płock 0:1 (72. minuta) – Mateusz Szwoch wyprowadza płocczan na prowadzenie w Krakowie.

19:33 – Goool! Korona Kielce – Lech Poznań 0:3 (70. minuta) – Tymoteusz Puchacz dograł po ziemi do Christiana Gytkjaera, który tym samym skompletował hat-tricka.

19:32 – Arka Gdynia – Wisła Kraków 0:0 (68. minuta) – Przed momentem Lukas Klemenz mógł zaskoczyć golkipera, ale ten stanął na wysokości zadania.

19:29 – Goool! Korona Kielce – Lech Poznań 0:2 (65. minuta) – Christian Gytkjaer podszedł do piłki ustawionej na wapnie i podwyższył rezultat.

19:26 – Goool! Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 1:1 (61. minuta) – 18-letni Bartosz Białek ładnie wykończył akcję gości i zdobył swojego siódmego gola w kampanii ligowej.

19:24 – Goool! Górnik Zabrze – Legia Warszawa 2:0 (60. minuta) – Główka Igora Angulo, który uwolnił się od obrońców i przycelował w samo okienko.

19:22 – Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 3:0 (59. minuta) – Wojciech Stawowy dokonał dwóch roszad w przerwie, nieco lepiej wyglądają na murawie.

19:20 – Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:0 (55. minuta) – Zawodnicy ze stolicy w każdej statystyce mają przewagę na Górnikiem, lecz w najważniejszej rubryce wciąż 0:1.

19:16 – Cracovia – Wisła Płock 0:0 (52. minuta) – Ogromne pretensje Michała Probierze po nieudanym wykonaniu rzutu wolnego przez Loshaja.

19:12 – Goool! Korona Kielce – Lech Poznań 0:1 (49. minuta). Christian Gytkjaer zdobył osiemnastą bramkę w sezonie.

19:10 – Goool! Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 1:0 (48. minuta). Gola głową strzelił Tomas Petrasek po świetnej asyście Petra Schwarza.

19:06 – Wracamy do śledzenia meczów!

18:50 – Koniec pierwszych połów na ośmiu stadionach. Sensacyjnie Legia Warszawa straciła bramkę i musi gonić wynik. Natomiast we Wrocławiu wszystko zostało już rozstrzygnięte.

18:47 – Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:1 (45. minuta) – Bartosz Bida podał do przeciwnika, ale Piotr Parzyszek nie skorzystał z prezentu.

18:45 – Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:0 (44. minuta) – Igor Lewczuk przenosi piłkę na poprzeczką po strzale głową. Inicjatywa po stronie piłkarzy Vukovicia.

18:43 – Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1 (42. minuta) – Tempo mocno osłabło i nikt nie podejmuje ryzyka.

18:40 – Koron Kielce – Lech Poznań 0:0 (39. minuta) – Kapitalna szansa Jacka Kiełba kończy się niecelnym strzałem. Kielczanie szukają kontr.

18:37 – Arka Gdynia – Wisła Kraków 0:0 (36. minuta) – Bez kornetów w Trójmieście, choć przewaga “Białej Gwiazdy” nie podlega dyskusji.

18:34 – Goool! Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1 (31. minuta) – Maciej Gajos fantastycznie z rzutu wolnego wyrównuje stan meczu.

18:32 – Goool! Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:0 (29. minuta) – Fatalny błąd popełnił Radosław Majecki przepuszczając piłkę między nogami. Autorem gola Jesus Jimenez.

18:30 – Arka Gdynia – Wisła Kraków 0:0 (27. minuta) – Aktywny Jakub Błaszczykowski uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć doświadczonego Pavelsa Steinborsa.

18:27 – Goool! Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 3:0 (24. minuta) – Przemysła Płacheta skutecznie wykończył akcję lewą nogą i beniaminek jest na deskach.

18:26 – Goool! Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:1 (23. minuta) – Piotr Parzyszek daje prowadzenie “Piastunkom” z rzutu karnego.

18:25 – Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:0 (22. minuta) – Łukasz Zwoliński trafia w słupek, napastnik jest ostatnio w fenomenalnej formie.

18:22 – Górnik Zabrze – Legia Warszawa 0:0 (20. minuta) – Niecelne uderzenie Luquinhasa, Brazylijczyk niewiele się pomylił.

18:20 – Goool! Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 2:0 (18. minuta) – Erik Exposito zagrał do Dino Stigleca i zasłużenie podwyższają prowadzenie.

18:19 – Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 0:0 (17. minuta) – Lubomir Guldan zagrał ręką w polu karnym, lecz arbiter nie podyktował jedenastki.

18:17 – Cracovia – Wisła Płock 0:0 (15. minuta) – Rewelacyjna okazja Giorgio Merebaszwiliego, ale piłka przeleciała obok bramki.

18:16 – Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:0 (13. minuta) – Maciej Makuszewski uderzył z dystansu, ale Frantisek Plach nie miał problemów, by chwycić futbolówkę.

18:13 – Korona Kielce – Lech Poznań 0:0 (11. minuta) – Goście cały czas w natarciu, a Kamil Jóźwiak przeniósł piłkę na poprzeczką.

18:09 – Goool! Śląsk Wrocław – ŁKS 1:0 (5. minuta) – Filip Marković otwiera wynik dla “Wojskowych”.

18:08 – Goool! Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:0 (4. minuta) – Gospodarze obejmują prowadzenie za sprawą Santeriego Hostikki.

18:06 – Arka Gdynia – Wisła Kraków 0:0 (4. minuta): Pierwsze minuty należą go gości, którzy już dwukrotnie zaatakowali, a Jakub Błaszczykowski obił słupek z rzutu wolnego.

18:00 – Rozpoczynamy zabawę. Dwie godziny emocji na ekstraklasowych boiskach.

17:47 – Niecały kwadrans do pierwszego gwizdka.

17:37 – “Rycerze Wiosny” jak się mawia o piłkarzach beniaminka na razie nie zasługują na to miano. Śląsk Wrocław z kolei pod wodzą Vitezslava Laviczki zachwyca regularnością.

Śląsk: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Łabojko, Mączyński – Marković, Pich, Płacheta – Exposito

ŁKS: Malarz – Grzesik, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Piątek – Pirulo, Wolski, Trąbka, Ratajczyk – Sekulski

17:33 – Piłkarze Waldemara Fornalika wciąż liczą się w walce o mistrzostwo kraju, a bez wątpienia wicemistrzostwo również należy uznać za sukces.

Jagiellonia: Węglarz – Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Borysiuk, Romanczuk – Makuszewski, Imaz, Bida – Puljić

Piast: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov – Vida, Hateley, Patryk Sokołowski, Milewski – Tuszyński, Piotr Parzyszek

17:27 – Lechici dotarli już na kielecki stadion:

17:25 – Każdy kibic “Kolejorz” chciałby widzieć swój zespół w takiej formie jak ostatnio z Pogonią Szczecin (4:0):

Korona: Kozioł – Spychała, Kovacević, Tzimopoulos, Szymusik – Gnjatić, Żubrowski – Lioi, Forsell, Pućko – Kiełb

Lech: van der Hart – Butko, Satka, Rogne,  Puchacz – Kamiński, Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer

17:20 – Cracovia przed kilkoma dniami przerwała niechlubną serię sześciu porażek z rzędu, tym razem postara się wejść na zwycięską ścieżkę:

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatjew, Jablonsky, Pestka – Dimun, Loshaj – Hanca, van Amersfoort, Thiago – Lopes

Wisła P: Kamiński – Michalski, Marcjanik, Uryga, Cabezali – Merebaszwili, Rasak, Furman, Szwoch, Tomasik – Sheridan

17:17 – Beniaminek jest bliski utrzymania się i chce pokazać się z jak najlepszej strony przeciwko Zagłębiu Lubin:

Raków: Szumski – Piątkowski, Petrasek, Jach – Tudor, Sapała, Tijanić, Schwarz, Kościelny – Brown Forbes, Musiolik

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Baszkirow – Bohar, Drazić, Starzyński, Żivec – Białek

17:10 – Przedostatnia Arka Gdynia z nożem na gardle przyjmie Wisłę Kraków:

Arka: Steinbors – Zbozień, Marić, Danch, Marciniak – Kopczyński, Deja, Jankowski, Nalepa, Młyński – Schirtładze

Wisła K: Buchalik – Hołownia, Hebert, Janicki, Klemenz – Kuveljić, Żukow – Boguski, Savicević, Błaszczykowski – Tupta

17:05 – Legia Warszawa chce powiększyć przewagę nad wiceliderem, a do tego potrzebne są punkty w Zabrzu:

Górnik: Chudy – Vasilantopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża – Prochazka, Manneh – Jirka, Ściślak, Jimenez – Angulo

Legia: Majecki – Vesović, Wieteska, Lewczuk, Karbownik – Antolić, Luquinhas, Gwilia, Wszołek, Cholewiak – Pekhart

17:02 – Spójrzmy jak prezentują się jedenastki Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk:

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – Dąbrowski, Drygas, Żurawski, Stec, Hostikka – Cibicki

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Maloca, Pietrzak – Tobers – Mihalik, Gajos, Kubicki, Saief – Zwoliński

17:00 – Na początek zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią ostatniej kolejki sezonu zasadniczego.