PKO Ekstraklasa: ŁKS nie odbija się od dna, zwycięstwo Zagłębia Lubin w Łodzi

zaglebie.com

W inauguracyjnym meczu 16. kolejkę PKO Ekstraklasy, ŁKS Łódź uległ z Zagłębiem Lubin (0:2). Dla gości bramki zdobyła dwójka środkowych obrońców – Bartosz Kopacz oraz Aleks Ławniczak.

Łodzianie są czerwoną latarnią ligi, a ostatni komplet punktów zgarnęli w sierpniu. Piotr Stokowiec, który zastąpił Kazimierza Moskala czeka na premierowy triumf. – Dla nas każdy rywal jest szczególny i do każdego podchodzimy z dbałością o każdy szczegół. Nie da się ukryć, że spędziłem w Lubinie sporo czasu, ale w tej pracy nie ma miejsca na sentymenty – mówił trener, który dwukrotnie prowadził Miedziowych.

Widzę od dłuższego czasu, że drużyna jest coraz lepiej zbilansowana. Chcemy grać zdecydowanie. Wymagam od zawodników dużej intensywności, tego, aby nie kryć się za plecami rywala i wychodzić do piłki. Nie chcę, żebyśmy kalkulowali i myśleli na przykład o zagrożeniu kartkowym. Należy grać zawsze na sto procent – zapewniał.

W dziewiątej minucie wynik otworzył Bartos Kopacz, który sprytnie wykorzystał mocne wstrzelenie przez Tomasza Pieńkę. W 22. minucie na próbę z dystansu zdecydował się Damian Dąbrowski, ale na posterunku był Aleksander Bobek. Dominacja gości z minuty na minuty była wyraźniejsza. W 25. minucie lubinianie trafili w słupek i lampa z alarmem znów włączyła się u gospodarzy.

W 49. minucie groźnie z rzutu wolnego dośrodkował Serhij Bułeca, a do piłki dopadł Aleksa Ławniczak, który jeszcze potrzebował dobitki, żeby umieścić ją w siatce. W 74. minucie tym razem słupek obił Dawid Kurminowski. Zagłębie zainkasował trzy oczka i w następny weekend podejmie Legię Warszawa. ŁKS znajduje się w coraz trudniejszym położeniu, zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec.