PKO Ekstraklasa: Ligowy klasyk nie zawiódł, dwie asysty bramkarzy, dwa gole Ernesta Muciego

Legia Warszawa Josue

Ernest Muci zdobył dwie bramki i zapewnił zwycięstwo Legii Warszawa nad Widzewem Łódź (3:1) przy Łazienkowskiej. Dwie asysty przy golach zaliczyli obaj bramkarze.

Legioniści mieli w nogach dogrywkę w el. Ligi Europy i rzuty karne, które okazały się sukcesem nad Midtjylland. – – W meczu z Widzewem możemy spodziewać się rotacji w składzie. Mamy mało czasu do spotkania z Widzewem. Jestem jednak pewny, że moi piłkarze będą gotowi na niedzielę i ze wsparciem trybun osiągną dobry wynik – zapowiadał Kosta Runjaić.

W Łodzi panuje niepokój, ponieważ posada Janusza Niedźwiedzia ma być zagrożona. Mecze piłkarskie mają różne fragmenty, w niedzielę pewnie też będzie taki, gdy trzeba będzie głęboko bronić. Nie zamierzamy jednak stać we własnym polu karnym i czekać na to, co zrobi Legia. Będziemy chcieli wykonać naszą pracę najlepiej, jak tylko potrafimy, a nawet z takim rywalem stać nas na otwartą grę. Potrzebujemy jedynie konkretów w ofensywie – mówił szkoleniowiec.

W piątej minucie Mato Milos chciał zaskoczyć przy Kacpra Tobiasza, ale ten stanął na wysokości zadania. Kilkanaście sekund później bramkarz Legii wznowił długim podaniem do Ernesta Muciego, który wyszedł sam na sam z Henrichem Ravasem i albański zawodnik umieścił piłkę w siatce. W 44. minucie Ravas nie chciał być gorszy od swojego vis a vis i też zaliczył asystę przy golu Jordiego Sancheza, który wymanewrował obrońców gospodarzy.

W 75. minucie ponownie dał o sobie znać Muci, który doskonale wykończył podanie od Juergena Elitima. W dodatkowym czasie gry, czerwoną kartkę ujrzał Luis da Silva, który pociągnął Marc Guala, a jedenastkę wykorzystał Josue, pieczętując zwycięstwo. Ostatecznie to trzy punkty pozostały w stolicy. Legia jest nowym liderem, mając lepszy bilans bramkowy od Śląska Wrocław oraz Zagłębie Lubin.

03.09.2023, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 27 079

Legia Warszawa – Widzew Łódź 3:1 (1:1)

Ernest Muci 5′, 75′, Josue 90+7′ (k) – Jordi Sanchez 44′

Legia: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek (Baku 46′), Slisz (Gual 71′), Elitim, Josue, Muci (Strzałek 86′), Kun – Kramer (Rosołek 18′, Pekhart 71′)

Widzew: Ravas – Stępiński (Żyro, Da Silva, Szota, Nunes – Hanousek, Alvarez (Kun 71′), Tkacz (Terpiłowski 46′), Milos, Pawłowski – Sanchez (Ciganiks

Żółte kartki: Josue – Hanousek

Czerwona kartka: Luis da Silva 90+5′

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)