PKO Ekstraklasa: Lech Poznań nie dał rady Legii Warszawa, szlagier na remis

pilkarskiswiat.com

Lech Poznań w hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy zremisował przy Bułgarskiej z Legią Warszawa (1:1) i nie zdołał wykorzystać potknięcia Pogoni Szczecin z płocką Wisłą.

W Poznaniu nie dopuszczają myśli, by piłkarze Lecha nie zdobyli mistrzostwa Polski, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że nikt nie rozłoży czerwonego dywanu. Droga jeszcze długa. Legia ma dołek już za sobą i gdzieś tliły się szanse na czwartą pozycję, która gwarantuje europejskie puchary.

– Nie jest przypadkiem, że u siebie rzadko przegrywają, ale nie zmienia to nic w kontekście tego, co jest przed nami, bo każdy mecz to nowa historia. W Lechu też nie mogą zakładać, że ten mecz na pewno wygrają. Mamy prawo chcieć ten mecz wygrać – mówił pewny siebie Aleksandar Vuković.

Już w siódmej minucie po rzucie wolnym poprzeczkę obił Joao Amaral. W 30. minucie Damian Kądzior z głębi pola dośrodkował do Dawida Kownackiego, który zgrał do Lubomira Satki i otworzył wynik dla gospodarzy. W 40. minucie znów po stałym fragmencie gry Josue asystował przy trafieniu Rafaela Lopesa. Druga odsłona mocno rozczarowała i brakował odważnych szarż z obydwu stron. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę ujrzał Igor Charatin za bezmyślne wyjście w nogi Adriela Ba Louy. Remis jak najbardziej zasłużony.