PKO Ekstraklasa: Kibicom Wisły Kraków spadł kamień z serca, przełamanie z Górnikiem

pilkarskiswiat.com

Stało się! Wisła Kraków po ośmiu meczów bez zwycięstwa, w końcu przełamała się z Górnikiem Zabrze (4:1).

Margines błędu w Krakowie jest coraz mniejszy. Jerzy Brzęczek pracuje prawie dwa miesiące przy Reymonta i dotąd ani razu nie zaznał smaku zwycięstwa. Biała Gwiazda z Piastem Gliwice spisała się fantastycznie w pierwszej połowie. Wówczas błąd Mikołaja Biegańskiego przekreślił szanse krakowian na wygraną i szkoleniowiec przeciwko Górnikowi postawił na doświadczonego Pawła Kieszka.

– W sytuacji z rzutem karnym górę wzięła młodzieńcza fantazja i niepotrzebne wyjście Mikołaja. Należy jednak pamiętać, że były też akcje, kiedy popisywał się skutecznymi interwencjami i pomagał nam utrzymać korzystny rezultat – tłumaczył Brzęczek.

W 26. minucie Lukas Podolski doskonale znalazł Bartosza Nowaka. Napastnik Górnika nie wykorzystał niedarzącej sytuacji, bo mógł przelobować Pawła Kieszka, który był wysunięty. Dopiero w 43. minucie Wisła objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę zgrał Luis Fernandez, ale trafiła jeszcze w Piotra Krawczyka, który jak się okazało pokonał własnego bramkarza.

Po przerwie ponownie wśród wiślaków zabrakło koncentracji. Niepilnowany Lukas Podolski huknął zza pola karnego i Górnicy doprowadzili do remisu. W 67. minucie Stefan Savić błysnął przepięknym dryblingiem i strzałem w długi róg wyprowadził Wisłę na prowadzenie. I to nie był ostatni sygnał gospodarzy. W 75. minucie rzut karny zdecydowanie na gola zamienił Fernandez. Kropkę nad i postawił Nikola Kuveljić. Nareszcie Jerzy Brzęczek mógł odetchnąć i unieść rękę w geście triumfu po ostatnim gwizdku.

10.04.2022, 28. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Widzów: 17 135

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 4:1 (0:0)

Luis Fernandez 43′, 75′ (k), Stefan Savić 67′, Nikola Kuveljić 90+3′ – Lukas Podolski 51′

Wisła: Paweł Kieszek – Hanousek, Maciej Sadlok, Michal Frydrych, Konrad Gruszkowski – Enis Fazlagić, Marko Poletanović (Nikola Kuveljić 83′) – Elvis Manu (Gieorgij Żukow 77′), Michal Skvarka (Giorgi Citaiszwili 60′), Dor Hugi (Stefan Savić 60′) – Luis Fernandez

Górnik: Daniel Bielica- Erik Janża, Rafał, Janicki, Przemysław Wiśniewski – Mateusz Cholewiak (Higinio Marin 65′), Krzysztof Kubica (Dariusz Stalmach 65′) Mvondo Dadok – Lukas Podolski, Bartosz Nowak – Piotr Krawczyk (Dani Pacheco 65′)

Żółte kartki: Enis Fazlagić, Elvis Manu, Paweł Kieszek – Erik Janża

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)