PKO Ekstraklasa: Kapitalna końcówka Lecha! Rozprawił się z Rakowem

Gytkjaer

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań pokonał Raków Częstochowa 3:0 w 21. kolejce PKO Ekstraklasy. Bramki zdobyli Christian Gytkjaer,  Tymoteusz Puchacz i Jakub Moder.

Kibice w Poznaniu dość długo musieli czekać na bramki. W pierwszej połowie było więcej walki niż podbramkowych sytuacji. W końcu przełamanie nastąpiło w 67. minucie. Jakub Szumski sfaulował rywala w polu karnym, a do futbolówki podszedł Gytkjaer, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Po kwadransie było 2:0. Lech przeprowadził świetną kontrę, po czym piłkę na prawej stronie otrzymał Puchacz. Ten pewnie przymierzył z poza pola karnego i pokonał Szumskiego. Pod koniec meczu wynik ustalił Jakub Moder znakomitym uderzeniem z dystansu.

O ile pierwsza połowa i część drugiej nie imponowały w wykonaniu Lecha, to na pewno na duży plus można zaliczyć końcówkę meczu. Warto wspomnieć też, że wreszcie zadebiutował Juliusz Letniowski. Szansę na pokazanie się dostał również młody Filip Szymczak.

8.02.2020, godz. 17:30, 21. kolejka PKO Ekstraklasy

Lech Poznań – Raków Częstochowa 3:0 (0:0)

67′ Gytkjaer (kar.), 82′ Puchacz, 88′ Moder

Lech Poznań: van der Hart – Kamiński, Šatka, Kostewycz, Jóźwiak – Muhar, Rogne, Tiba, Puchacz (83′ Letniowski) – Marchwiński (73′ Moder), Gytkjaer (89′ Szymczak).

Raków Częstochowa: Szumski – Jach, Petrasek, Tudor (84′ Malinowski), Bartl – Szczepański (84′ Nouvier), Schwarz, Mikołajewski, Babenko – Sapała (76′ Brown Forbes), Musiolik.

Żółte kartki: 44′ Petrasek (RAK), 47′ Musiolik (RAK), 66′ Szumski (RAK), 84′ Tudor (RAK)