PKO Ekstraklasa: Jagiellonia w końcu zwycięska

Jagiellonia Białystok - kibice / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jagiellonia Białystok w sobotni wieczór pokonała Górnik Zabrze 3:1 w meczu piątej kolejki PKO Ekstraklasy.

Od samego początku widać było, że obydwa zespoły nastawiły się na ofensywną grę. Już w drugiej minucie znakomitą okazję miał Dawid Kopacz, który otrzymał dobre prostopadłe podanie i poślizgnął się w decydującym momencie. Jagiellonia odpowiedziała chwilę później. Guilherme z rzutu wolnego dobrze dośrodkował do Ivana Runje, a ten z bliska trafił do siatki. Na podwyższenie wyniku gospodarze czekali do doliczonego czasu gry. Tym razem bramka padła po rzucie rożnym najlepiej zachował się Bartosz Bida.

Górnik miał także swoje okazje i złapał kontakt w 58. minucie. Łukasz Wolsztyński otrzymał dośrodkowanie w pole karne i strzelił głową z około szóstego metra. Jednak decydujący cios należał do Jagiellonii. W 71. minucie Patryk Klimala podał dobrze do Jesusa Imaza, a ten znakomicie przymierzył z jedenastego metra.

Dla podopiecznych Ireneusza Mamrota to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.  Tym samym “Jaga” wraca do czołówki w tabeli PKO Ekstraklasy, po tej serii gier będzie zajmowała trzecie miejsce.

17.08.2019, 5. kolejka PKO Ekstraklasa, Białystok

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 3:1 (2:0)

5′ Runje, 45+3′ Bida, 70′ Imaz – 58′ Ł. Wolsztyński

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz – Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Guilherme Sitya – Martin Pospisil, Taras Romanczuk – Tomas Prikryl, Jesus Imaz (76′ Bartosz Kwiecień), Bartosz Bida (64′ Patryk Klimala) – Ognjen Mudrinski (18′ Martin Kostal)

Górnik Zabrze: Martin Chudy – Boris Sekulić, Paweł Bochniewicz, Przemysław Wiśniewski, Erik Janża – David Kopacz (46′ Kamil Zapolnik), Daniel Ściślak (71′ Alasana Manneh), Mateusz Matras, Jesus Jimenez – Łukasz Wolsztyński (88′ Piotr Krawczyk) – Igor Angulo

Żółte kartki: Ivan Runje, Martin Kostal, Bartosz Kwiecień – David Kopacz, Mateusz Matras