PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok odwróciła losy meczu z Widzewem Łódź

jagiellonia.pl

W meczu otwierającym trzecią kolejkę PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok pokonała Widzew Łódź (2:1).

Widzew po zwycięstwie z Puszczą Niepołomice (3:2) na inaugurację ligi, przed tygodniem uległ z Pogonią Szczecin (1:2). –  Od dwóch lat mamy określoną filozofię, ona się nie zmienia. W każdym meczu, nawet w samych końcówkach, dążymy do tego, żeby zdobywać bramki. To przyświeca nam od początku. Patrzymy też jednak na siłę przeciwnika, na to, z kim się mierzymy. Pogoń to bardzo silny rywal, natomiast zgodzę się z tym, że tych momentów w defensywie było za dużo, powinniśmy częściej wypychać linię obrony – tłumaczył Janusz Niedźwiedź. Z kolei zespół z Podlasia w poprzedni weekend odniósł przekonujące zwycięstwo nad Puszczą (4:1).

Goście mocniej przycisnęli Jagę w 36. minucie, czego efektem była bramka, którą zdobył Ernest Terpiłowski zza pola pola karnego. W 40. minucie szansę na wyrównanie zmarnował Jesus Imaz. W 64. minucie Afimico Pululu  trafił do siatki, ale jednak był na spalonym i wyraźniejsza przewaga gospodarzy na nic się zdała. W 78. minucie Marek Hanousek odbił piłkę w ręką w “szesnastce” i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Pululu i zawodnik pochodzący z Angoli zdobył drugą bramkę w bieżącym sezonie. W 86. minucie Bartłomiej Wdowik fantastycznie wykonał rzut wolny, umieszczając piłkę pod poprzeczką.  Jagiellonia w za tydzień zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań, zaś na Widzew czekają Derby Łodzi.