PKO Ekstraklasa: Genialny gol nowej gwiazdy Pogoni Szczecin, Zagłębie coraz niżej

Pogoń Szczecin

Dziurek / Shutterstock.com

Wahan Biczachczjan zapewnił wygraną Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin (2:1). Ormianin kosztował 900 tysięcy euro i potwierdza, że warto było w niego zainwestować.

Tylko dwa zespoły pozostają niepokonane na własnym obiekcie – Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Portowcy w niedzielne popołudnie podejmowali najmniej szczelną obronę całych rozgrywek (39 straconych goli). Piotr Stokowiec przejął zespół, by zmienić jego oblicze i nie boi się stawiać na młodych, co pokazał w Szczecinie stawiając na Tomasza Pieńkę i Bartłomieja Kłudkę.

Na pewno będziemy musieli uważać na takich zawodników jak Patryk Szysz czy Sasa Zivec. Najlepiej byłoby, gdybyśmy od początku grali dokładnie, narzucili swoje warunki gry. Będziemy musieli być w tym meczu cierpliwi, starać utrzymywać się długo przy piłce i trzymać dyscyplinę – analizował przed niedzielnym starciem Kosta Runjaić.

Na rozgrzewce urazu doznał Tomasz Pieńko, którego zastąpił Jakub Żubrowski. W szóstej minucie Mariusz Malec w idealnym momencie odegrał prostopadłą piłkę do Luki Zahovicia i Słoweniec strzelił siódmego gola w lidze. Tuż przed przerwą rewelacyjnie zareagował Dante Stipica, którego starał się zaskoczyć Jakub Żubrowski.

Gospodarze następnie długo nie potrafili udokumentować prowadzenia i to się zemściło. W 58. minucie Patryk Szysz wykończył dośrodkowanie od Erika Daniela. Pretensje można mieć było do Stipicy, który nie wyszedł zdecydowanie do zagrywanej piłki.

Kluczem do wygranej Portowców był Wahan Biczachczjan, który genialnie załadował lewą nogą pod poprzeczkę. 22-latek z Armenii był gwiazdą w słowackiej Żilinie i w naszym kraju potwierdza ogromny talent. Szczecinianie przedłużyli serię bez porażki do dziesięciu meczów, zaś już w piątek zmierzą się ze Stalą Mielec.