PKO Ekstraklasa: Dublet Karola Angielskiego, Lechia Gdańsk rozczarowała

Radomiak Radom zgarnął pełną pulę z Lechią Gdańsk (2:0). Piłkarze Tomasz Kaczmarka byli tylko tłem dla gospodarzy, a o wyniku zadecydowała skuteczność Karola Angielskiego.

Starcie sąsiadów ligowej tabeli zapowiadało się wyśmienicie. Lechiści w ubiegły weekend zatrzymali Lecha Poznań (1:0) i zepchnęli ich wówczas na pozycję wicelidera. Z kolei rewelacyjny beniaminek z Radomiak zajmował piątą lokatę, zaś w przypadku zwycięstwa mógł wyprzedzić biało-zielonych.

Bohaterem w potyczce z liderem PKO Ekstraklasy został 18-letni Filip Koperski, który wpisał się na listę strzelców już w czwartym meczu w elicie. – Przez pierwsze dwa dni byłem trochę w takim „szoku”. To są emocje nie do opisania. Z jednej strony bardzo się cieszyłem, a z drugiej nadal nie mogłem w to uwierzyć. Jeszcze kilka lat temu oglądałem mecze z trybun, a teraz strzeliłem bramkę. Najpiękniejszym momentem było dla mnie, kiedy już po tej bramce kibice krzyczeli moje imię i nazwisko – opisywał.

W 30. minucie Luis Machado został nieprzepisowo zatrzymany przez Filipa Koperskiego. Arbiter z Bytomia potrzebował obejrzeć powtórkę, by podyktować jedenastkę, którą chwilę później zmarnował Karol Angielski, ale po dobitce pokonał już Dusana Kuciaka. Goście z minuty na minutę rozczarowywali i nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Filipa Majchrowicza.

W drugiej części scenariusz powtórzył się i znów Sebastian Jarzębak podyktował rzut karny dla gospodarzy. Tym razem faulowany został Mario Rondon. Do jedenastki podszedł Karol Angielski i nie pomylił się i strzelił swojego jedenastą bramkę w bieżących rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Radomiak dopisał trzy “oczka” i wskoczył na czwartą lokatę, a do ligowego podium traci sześć punktów.