PKO Ekstraklasa: Dublet Benjamina Kallmana, Lechia Gdańsk wciąż w potężnych tarapatach

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W sobotnim starciu 29. kolejki PKO Ekstraklasy, Lechia Gdańsk uległa z Cracovią (1:2) po dwóch bramkach Fina Benjamina Kallmana.

Zespół z Trójmiasta jest nad przepaścią do Fortuna 1. Ligi. Jeżeli nie zdążą złapać zwycięskiej serii, to po piętnastu latach pożegnają się z piłkarską elitą. – Musimy być skupieni na tym, co możemy zaoferować, musimy mieć ciągle wiarę, że możemy coś osiągnąć. Ostatnie dwa nasze domowe mecze, a zwłaszcza ten ostatni, pokazały, że możemy zagrać z dużą intensywnością. Sytuacja nadal jest ciężką, wiemy o tym, ale wiemy również o tym, co możemy zrobić i to jest nasz kierunek – wyjaśniał Marco Terrazzino.

W ósmej minucie Paweł Jaroszyński zacentrował z lewej flanki do Benjamina Kallmana, który uderzeniem głową otworzył wynik dla gości. Chwilę później wykazać się czujnością musiał Dusan Kuciak, broniąc strzały 24-letniego Fina oraz Otara Kakabadze. Z kolei vis a vis Słowaka – Kamil Niemczycki uratował skórę kolegom w 54. minucie, kiedy Terrazzino starał się zaskoczyć golkipera. W 75. minucie Kallman zza pola karnego podwyższył wynik, potężnym trafieniem w samo “okienko”. Jeszcze w 89. minucie Jakub Kałuziński zmniejszył rozmiary porażki po asyście Jakuba Kałuzińskiego. Pasy nie pozostawiły złudzeń gdańszczanom. Biało-zielonych w następny weekend czeka trudniejsze zadanie, gdyż pojadą do Częstochowy.